Włodzimierz Nahorny w Górze Kalwarii

Dodano: 15 listopada 2022; Koncert pt. Jego portret jest uhonorowaniem pracy Włodzimierza Nahornego, jednego z najwybitniejszych polskich muzyków i kompozytorów.

Tytuł tego przedsięwzięcia to oczywiście przywołanie utworu Włodzimierza Nahornego, który stał się standardem polskiej muzyki rozrywkowej.

„Jego portret”, do którego słowa napisał Jonasz Kofta, na przestrzeni lat doczekał się setek interpretacji. Warto zaznaczyć, że w roku 2022 ta wyjątkowa kompozycja świętuje swoje 50. urodziny.

Podczas koncertu zabrzmią wybrane utwory kompozytora, które WŁODZIMIERZ NAHORNY wykona w towarzystwie:
– Nuli Stankiewicz (śpiew),
– Janusza Strobla (gitara),
– Pawła Pańty (kontrabas),
– Sebastiana Frankiewicz (perkusja).

——
Włodzimierz Nahorny to pianista, saksofonista, kompozytor i aranżer, urodzony 5 listopada 1941 w Radzyniu Podlaskim. To także znakomity pedagog. W swoim dorobku kompozytorskim ma zarówno ambitne jazzowe produkcje, jak i przeboje muzyki popularnej. Nahorny to multiinstrumentalista, odnajdujący się właściwie w wielu gatunkach muzycznych. Artysta jest kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej. Przez krytyków nazywany bywa Chopinem jazzu. Jego muzyka to poezja, a jego życiorys i dokonania to niemal cała historia polskiego jazzu.

18 listopada, godz. 19.30
Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Białka 9
Bilety: 45 zł / 35 zł dostępne na biletyna.pl oraz w kasie ośrodka

(inf. prasowa)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!