Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Wojciech Modest Amaro tworzy niezwykłe miejsce w Dębówce

Dodano: 24 stycznia 2021; W Dębówce, nieopodal Góry Kalwarii, powstaje miejsce niezwykłe. Jego autorem jest Wojciech Modest Amaro, słynny polski szef kuchni i ambasador Porsche Taycana.

Farma pól zapomnianych (ang. Forgotten Fields Farm) to najnowszy projekt Wojciecha Modesta Amaro.

W powstającym domu są już wyznaczone miejsca na kuchnię, część sprzętu stoi, przykryta foliami, czekając na montaż. Zapomniane Pola to jednak nie jest projekt gastronomiczny.

Modest Amaro mówi w wywiadzie dla christophorus.porsche.com: Skoro tworzyliśmy polską kuchnię, to chcieliśmy mieć składniki stąd, z tego terroir, a nie ściągane z Afryki. Wtedy pomyślałem, żeby samemu posadzić to, czego mi brakuje. Żeby mieć ogródek czy farmę.

Jak opowiada Amaro pomysł narodził się siedem lat temu, na kanwie niby nic nie znaczących, prostych zdarzeń i odkryć. - Zaczęło się od stworzenia laboratorium dla Atelier Amaro. Wcześniej uważałem to za snobizm. Okazało się jednak, że gdy restauracja jest codziennie wypełniona gośćmi, brakuje miejsca na kreację. Zdarzało się, że tworzyłem nowe dania na kolanie, na schodach, mijany przez kelnerów. Jeśli się chce zrobić więcej, iść dalej, na dłuższą metę to nie wystarczy. Przeprosiłem w myślach tych, z których się podśmiewałem i sam stworzyłem laboratorium - wspomina słynny szef kuchni.

Amaro podkreśla, że farma będzie miejscem dla młodych ludzi, którzy mają problem z odnalezieniem się we współczesnym świecie. - To się już zresztą dzieje. W czasie pandemii mamy kilka młodych osób, których życie zmieniło się dzięki pracy tutaj. Docelowo będą na górze pokoje dla podopiecznych. Będą warsztaty kulinarne, może jakiś rodzaj szkoły, bo nie każdy może wyjechać za granicę się uczyć. Najważniejsze jest budowanie relacji – w czasie wieczerzy wigilijnej, którą zorganizowaliśmy, nie liczyły się prezenty, choć były fajne, ale rozmowa - wspomina.

Więcej informacji:

https://christophorus.porsche.com/pl/2020/397/market-polska-wojciech-modest-amaro-taycan.html

Fot. Piotr Zabłocki
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (8)

ppp

Data: 24 stycznia 2021, 20:56 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

S. Anna USJK

Data: 25 stycznia 2021, 13:52 .....bardzo mi się podoba pomysl, projekt...Dotykamy tematu pomocy dzieciom w placówkach opiekuńczo - wychowawczych i wiem że od prezentów o wiele ważniejsze jest BYCIE z osobą... wiara w czlowieka, wsparcie, czas ale i stawianie wymagań.
Szczęśćć Boże.

Krystyna

Data: 25 stycznia 2021, 14:46 Super, super pomysł. Trzymam kciuki, kibicuje.

Ewelina

Data: 25 stycznia 2021, 20:17 Modest Amaro....hihi Basiura i już.

Ja

Data: 25 stycznia 2021, 20:58 Dębówka koło czapliński czy podłączany?

makeo

Data: 27 stycznia 2021, 08:40 A której Dębówki to dotyczy tej przy 50-tce


Killzone

Data: 27 stycznia 2021, 11:01 @makro
Tej drugiej. Gmina K-J

makeo

Data: 28 stycznia 2021, 10:39 To dlaczego podana jest informacja na stronie dot. Góry Kalwarii