Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Wojskowa stołówka i carski areszt do wydzierżawienia

Dodano: 13 lipca 2021; Starostwo Powiatowe w Piasecznie ogłosiło przetarg na dzierżawę wojskowej stołówki oraz oddzielny przetarg na dzierżawę carskiego aresztu w Górze Kalwarii. To dwa budynki w centrum miasta, tuż obok hotelu Koszary, z pięknym widokiem na skarpę.

Wcześniej do dzierżawy przeznaczona była całość, czyli wojskowa stołówka, areszt oraz duży parking za 50 tys. zł rocznie. Starostwo wydzieliło jednak areszt i ogłosiło dwa przetargi: na stołówkę z parkingiemza 35 tys. zł rocznie oraz na areszt za 15 tys. zł rocznie.

Koszary oraz inne towarzyszące budynki, jak np. areszt, powstały na terenie nieistniejącego klasztoru dominikanów na przełomie XIX i XX wieku dla 29. Czernihowskiego Pułku Piechoty im. generała feldmarszałka księcia Iwana Dybicza Zabałkańskiego. Wcześniej, jeszcze za czasów Nowej Jerozolimy, znajdował się tutaj „zwierzyniec”, wg. lokalnych historyków w XVII wieku jedna z siedzib królewskich Michała Korybuta Wiśniowieckiego.

Duża stołówka powstała po wojnie za czasów Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych.

W wydzierżawionych przez powiat kilka lat temu i wyremontowanych pod okiem konserwatora zabytków przez grupę Arche koszarowcach, funkcjonuje trzygwiazdkowy Koszary Arche Hotel oraz Restauracja Kantyna.

Miejscowy plan zagospodarowania zezwala w tym miejscu na tereny zabudowy usługowej – usługi o charakterze centrotwórczym w zabudowie śródmiejskiej: usługi publiczne, usługi kultury (kino, sale widowiskowe, teatr, galerie sztuki, muzea), usługi handlu detalicznego, usługi gastronomii, usługi turystyki (hotele, motele) i zamieszkania zbiorowego, gabinety odnowy biologicznej typu SPA, gabinety kosmetyczne, przychodnie lekarskie, obiekty o charakterze szpitalnym i innym.

W tym roku powiat planuje przebudować drogi w byłej jednostce wojskowej.

Przetargi odbędą sią 10 sierpnia w Starostwie.


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (10)

Xy

Data: 13 lipca 2021, 12:20 Skoro carski areszt przetrwał tyle lat to jest solidny więc zamiast wydzierzawic to może przenieść tam komisariat.

po sąsiedzku

Data: 13 lipca 2021, 14:25 Aż się prosi, żeby tam zlokalizować m.in. urząd pocztowy, bo jakie warunki dla klientów panują na poczcie przy Kalwaryjskiej, mieszkańcy wiedzą, a mamy XXI wiek.

Józefa Ewa

Data: 13 lipca 2021, 16:22 Takie pytanie : Ile razy będziecie wynajmować te same nieruchomości, według ostatniej wiedzy wynajął Polsport ?

Hihi

Data: 14 lipca 2021, 00:03 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Freak

Data: 14 lipca 2021, 13:57 Znowu nic z tego nie będzie... Stołówka do wyburzenia się nadaje

WPI

Data: 14 lipca 2021, 14:50 Ile jeszcze poczekamy na zrobienie porządku z drogami na jednostce??? Powiat czeka a gmina nadal nic z tym nie robi aby odbiory poszły do przodu...? Strasznie ta jednostka dla inwestorów wygląda obecnie... Sam Plac Piechoty też już się sypie i może czas aby coś z nim zrobić (wyasfaltować od nowa)???

HM

Data: 15 lipca 2021, 00:33 To idealne miejsce na sex klub z kasynem i gorzelnią..!!!

Stacha

Data: 17 lipca 2021, 09:06 Przecież tam zmieściłby się cały ZGK tylko wyremontować.
A w piwnicach chłodniutko klima nie potrzebna.
Można zaadoptować dla Opieki dlaczego wynajmuje ?

Maurycy

Data: 17 lipca 2021, 20:25 A jeszcze niedawno komisariat chcieliście budować miejsce jak znalazł i areszt w zasięgu ręki. Szkoda że łaźnia wyburzona przydała by się tyle niedomytych po mieście chodzi, władzy to nie razi przecież wiadomo że tacy są .

Walery

Data: 19 lipca 2021, 21:33 Proszę zamieścić zdjęcie frontu tego budynku ,jest bardziej reprezentacyjny.