WOŚP 2024. Rekordowa zbiórka w Górze Kalwarii!

Dodano: 29 stycznia 2024; GoraKalwaria.net / Fot. facebook.com/wospgk W tym roku sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Górze Kalwarii pobił dotychczasowy rekord. Zebrano 188 tys. 249 zł.


News will be here

Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku ustanowiono absolutny rekord 174 tys. 401 zł. W 2022 r.  zebrano 73 tys. 247,47 zł. Rok wcześniej - 60 tys. 196,66 zł. Z kolei wcześniejszy rekord padł w 2020 roku. Wówczas w Górze Kalwarii udało się zebrać 101 tys. 41,17 zł.

W tym roku 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany jest zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fundacja planuje kupić urządzenia dla:

- diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
- diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
- diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
- rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
- torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (22)

łowsik

Data: 29 stycznia 2024, 10:04 róbta co chceta tylko w moje maktury nie patrzta

mieszkaniec

Data: 29 stycznia 2024, 10:56 mimo że Jarek i s-ka robią wszystko żeby zochydzić nam WOŚP, Orkiestra ma się dobrze i zbiera środki, które pomogą wszystkim Polakom. BRAWO mieszkańcy, BRAWO WOŚP

do "mieszkaniec "

Data: 29 stycznia 2024, 13:34 "pomogą wszystkim Polakom"

- czy aby na pewno , naiwna
poszukaj na you tube informacji co i jak i kto

Hipokryt

Data: 29 stycznia 2024, 15:13 Dziennie Polski rząd wydaje średnio 200 mln zł na braci ukraincow, coś więcej w temacie.

antydemokrata

Data: 29 stycznia 2024, 16:03 A uwzględnili... inflację?

nikos

Data: 29 stycznia 2024, 16:11 Czy to jest zgodne z przepisami żeby środki gminne były przeznaczane na ...prywatne zbiórki pieniędzy? Czyli całą oprawę łącznie z ochroną policyjną. Po za tym zdaje się Owsiak do dziś zgodnie z wyrokiem sądowym nie ujawnił wszystkich rozliczeń ze zbiórek. Angażowanie do tego podejrzanego procederu małoletnich to już poważne nadużycie. Zresztą władze zgadzają się na taki stan rzeczy. Zawsze widziałem dzieci zbierające dla Jurka a nigdy nie widziałem Jurka zbierającego dla dzieci. Widać społeczność górokalwaryjsksa ma już nieźle pod beretem skoro tak masowo popiera ten numer.


Z

Data: 30 stycznia 2024, 08:19 Wielka Orkiestra Platformy Obywatelskiej znowu zarobiła Owsiakowi na kolejną willę nad Adriatykiem....

nowa

Data: 30 stycznia 2024, 09:08 @nikos @z
a Wy co zrobiliście dla innych? pochwalcie się osiągnięciami.

mieszkaniec 2

Data: 30 stycznia 2024, 11:45 jeśli ktoś jest z PIS lub ma podobne przekonania do p. Jarka, Mariusza czy Jacka i nie chce dawać, to niech nie daje - takie jego prawo. Proszę tylko, żebyście nie szczuli na tych, którzy w wolnym czasie, za darmo i z zaangażowaniem poświęcają się dla innych.
Pytanie, czy jeśli kiedyś będziecie musieli korzystać z tych urządzeń (obyście nie musieli i życzę Wam zdrowia), to wtedy też odmówicie, czy wtedy przyjdzie refleksja, że jednak było warto dać na WOŚP?

expert z pod 40

Data: 30 stycznia 2024, 12:22 Jurek Owsiak musi jeszcze przez 10 000 lat organizować Orkiestrę aby choćby w 5% zbliżyć się do tego co ukradł Polakom Kaczyński z pisem.

zuza

Data: 30 stycznia 2024, 13:38 do tych, którzy są przeciwni Jurkowi i WOŚP. Uważacie, że przez 8 lat całkowitej władzy PIS żaden sędzia, prawnik, prokurator, polityk PIS nie znalazł haka na Jurka i tak swobodnie dał prowadzić nadal orkiestrę. Gdyby cokolwiek Jurkowi zarzucono i zarzuty byłyby prawdziwe to dawno by siedział za przekręty albo byłby zmuszony do odejścia ze sceny. Nie mieli się do czego przyczepić. Po prostu. Brawo Jurek, brawo orkiestra.

Do " expert z pod 40 "

Data: 30 stycznia 2024, 19:38 nie wiem u kogo się leczysz ale zmień lekarza , proszę

nie ładnie

Data: 30 stycznia 2024, 19:45 Czy ktoś wie, czy to prawda, że podczas ostatnich wyborów parlamentarnych w naszym kraju w/w orkiestra reklamowała ( opłacała ) na ogromnej ilości banerów w Warszawie ( i czy tylko w W-wie ? ) plakaty pewnych ugrupowań politycznych ?

Ściema

Data: 31 stycznia 2024, 08:51 Z kim przystaje pełowsik wiadomo.
Lewaki, liberały realizujom program "opiłować ' kościół , kler be , krzyże pozdejmować , religie usunąć , katoliki to ciemnogród zacofannie , czarne marsze , pomniki , portrety, "nazewnictwo" Jana Pawła II też be , boli i przeszkadza , ....
a pytam sie gdzie zebrano te rekordowe zbiórki ?
Przecież jak Polska długa i szeroka POsłano dzieci ( czyt. wolontariuszy ) na żebry ( czyt. kwestowanie ) pod....pod Kościoły !
Zaryzykuje stwierdzenie : świnia ma więcej wstydu .
W Górze to nawet bu bu=grzmot stał pod kościołem.
Katolicy ( ciemnogród ? ), ludzie którzy w niedziele udali się na msze św. wrzucali datki do puszek łolkiestry .
A przecież lewactwo chce przywrócić handel a co za tym idzie ogólnie prace w niedziele by cyt: " owieczki nie chodziły do Kościoła " i by rozbijać do końca polskie rodziny.
To lewactfo - przepraszam - jak już opiłujecie katolików , rozpędzicie kler , pozamykacie kościoły , wprowadzicie handel, prace w niedziele, to kto mam wrzuci datki do puszek łolkiestry ? Gdzie bedziecie kwestować ?
Jak to nazwać : hipokryzja ? obłuda ? zakłamanie ?
Ściema


@nowa

Data: 31 stycznia 2024, 09:58 Rzecz w tym , że powstaje pytanie czy WOŚP rzeczywiście robi coś dla innych czy tylko wykorzystuje naiwność ludzi i robi "złoty interes". Na to pytanie są już dawno odpowiedzi, które oczywiście nie przebiją się do mainstreamu...

do " zuza" do "mieszkaniec 2"

Data: 31 stycznia 2024, 12:00 sprawa szyta grubymi nićmi, kasa ogromna i polityków , prawników nie ma co mieszać, za krótkie rękawy mają , więcej nic nie napiszę bo się boje i złotówki nie dałem i nikt z rodziny...pewna epoka się skończyła

Miejscowy

Data: 31 stycznia 2024, 18:45 Duża kasa, bogaci ludzie tu mieszkają, nadchodzące podatki nie powinny być zaskoczeniem. Ale ciekaw jestem ile z tych pieniędzy trafi na zdrowie w gminie.

oldman

Data: 31 stycznia 2024, 22:39 WOŚP w TVP to kpina z ludzi.
W jeden rok TVP przepaliła więcej państwowej kasy niż Owsiak zebrał przez 30 lat.
Słuszną linię ma nasza władza, że chce zlikwidować to telewizyjne Bizancjum :)

zuza

Data: 1 lutego 2024, 10:26 do @nowa - chyba nie miałaś okazji bywać w szpitalach pediatrycznych i nie widziałaś, że ok. 90 % sprzętu to ten zakupiony przez WOŚP.

MM

Data: 2 lutego 2024, 10:29 Brawo, Owsik zarobił

Wyborca

Data: 4 lutego 2024, 17:58 Wspaniale, że tyle udało się nam mieszkańcom Góry Kalwarii zebrać pieniędzy ale cytując klasyka pieniądze to nie wszystko. Podziwiam to jednoczenie się ludzi wokół słusznej idei. Jedni biegają, morsują, jeżdżą trakami, śpiewają, tańczą i co tam jeszcze i tworzą wspólnotę! Nie hejtują tylko kreują coś dobrego! Jak na to w niedzielę popatrzyłam, to się podbudowałam. Polacy to wspaniały i mądry naród mimo tylu prób niszczenia! I jak zobaczyłam że burmistrz Strzyżewski dwoił się i troił żeby w tym pomóc, to zdecydowanie ma mój głos, bo ta współpraca, tworzenie wspólnoty jest najważniejsza

Prawy

Data: 9 lutego 2024, 21:30 Jeden dzień w roku , jeden , walczy się o życie , teraz pod hasłem: "płuca po pandemii"
To samo towarzystwo, te same elyty przez cały rok, cały rok domagają się legalnej aborcji do 4 miesiąca ( a dlaczego nie do 6 miesiąca ? albo do 8 miesiąca ? przecież to cały czas jest człowiek ) - by zabijać dzieci nienarodzone ,
eutanazji ( bo przecież takie są standardy na zachodzie , tam zabija się "na życzenie" od dawna ),
pigułka poronna po .... dla dzieci od lat 15 - by zabijać życie również własne.
Ludzie skąd w was taka chęć zabijania ?!?
A większość wychwala orkiestrę ? że ratuje życie
Cyt. " Naród który zabija dzieci , jest narodem bez przyszłości "