Wrócą autobusy Góra Kalwaria - Otwock?

Dodano: 2 lutego 2024; GoraKalwaria.net Jest szansa na powrót komunikacji autobusowej pomiędzy Górą Kalwarią, a gminami za Wisłą, przede wszystkim Karczewem i Otwockiem.


News will be here

O przywróceniu linii autobusowej łączącej Górę Kalwarię z Karczewem i Otwockiem rozmawiali w czwartek w Urzędzie Miasta i Gminy w Górze Kalwarii burmistrz Arkadiusz Strzyżewski, zastępca burmistrza Mateusz Baj oraz przedstawiciele Związku Powiatowo-Gminnego "Otwockie Przewozy Gminno-Powiatowe".

Związek reprezentowali wicestarosta Paweł Zawada, Michał Rudzki - burmistrz Karczewa oraz Karolina Zowczak - burmistrz Osiecka.

Jak informuje magistrat, burmistrz Góry Kalwarii planuje rozważyć, we współpracy z radą miejską, przystąpienie do związku transportowego. Może to bowiem znacząco przełożyć się na niższe koszty obsługi połączenia, które miałoby być przywrócone.

Swoimi spostrzeżeniami na te ten postanowiła podzielić się jedna z naszych Czytelniczek. Pani Anna Wojciechowska uważa, że pomysł jest ciekawy i ma nadzieję, że zostanie zrealizowany. "Do Otwocka można wydłużyć linię autobusową Warszawa, Metro Wilanowska - Góra Kalwaria i linię autobusową Grójec - Góra Kalwaria. Takie rozwiązanie będzie miało jeszcze większy sens, ponieważ umożliwi dojazdy do Otwocka również mieszkańcom Grójca i Piaseczna, a teraz takiej możliwości niestety nie ma. Mieszkańcy łatwiej dojadą do pracy, a młodzież do wymarzonych szkół. Również mieszkańcom powiatu otwockiego będzie łatwiej dojechać m.in. w niedziele do giełdy w Słomczynie k/Grójca. Połączenia autobusowe można rozszerzyć w weekendy i uruchomić np.: Otwock - Góra Kalwaria - Grójec - Wręcza (Suntago Park of Poland) i Piaseczno - Tarczyn - Wręcza (Suntago Park of Poland)".

Czytelniczka zauważa, że "każda nowa linia autobusowa zmniejszy korki i zanieczyszczenie powietrza". Co więcej, jej zdaniem władze Góry Kalwarii i Powiatu Piaseczyńskiego powinny poważnie pomyśleć o kupieniu udziałów w PKS Grójec, przystąpieniu do związku gminno-powiatowego razem z powiatem grójeckim i dołączeniu do Związku Powiatowo-Gminnego "Otwockie Przewozy Gminno-Powiatowe". - To poprawi komunikację autobusową w Górze Kalwarii i powiecie piaseczyńskim, połączy ze sobą powiat grójecki, otwocki i piaseczyński, mieszkańcom będzie łatwiej się przemieszczać - uważa pani Anna.

A jakie jest Państwa zdanie na ten temat?
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (17)

gk

Data: 2 lutego 2024, 09:11 hahhah kupienie udziałów w pks grójec hahahah ta Pani chyba nigdy nie jeździła tymi trupami jakie posiadają. Ledwo to jeździ, kierowcy gbury nie wspomnę o stanie technicznym tych przybytków złomowych

Aha

Data: 2 lutego 2024, 09:18 Magnaci z ratusza znowu robia wielka łaskę dla obywateli .. zaraz wybory to się was wszystkich tam wyczyści

PKS

Data: 2 lutego 2024, 09:20 Pamiętajcie aby przy planowaniu przystanków na GK nie zapomnieć o mieszkańcach z okolic basenu czy stacji PKP.

koko jumbo

Data: 2 lutego 2024, 11:49 Czyżby nasz wielebny AS - przestworzy już szukał pracy w Otwocku?

nsz

Data: 2 lutego 2024, 12:48 1. Obecnie działające linie są przepełnione i nie spełniają swojej funkcji, a oni chcą uruchamiać nowe.
2. Ogłaszają takie rzeczy tuż przed wyborami.
3. To czy dana linia będzie atrakcyjna zależy od ilości i godzin kursów oraz wygody. Jak będzie kilka kursów w ciągu dnia i brak w weekend jak np. L13 to obłożenie będzie znikome.

za późno

Data: 2 lutego 2024, 14:28 Żadne autobusy nie zmuszą mnie bym zmienił zdanie na temat władzy, wszyscy wypad !
A kupiec vel Bokser i tak zostanie.

Stary mieszkaniec

Data: 2 lutego 2024, 18:13 Brak normalnej komunikacji z zGK do Warszawy /MZK/w tygodniu i wolne dni od pracy a P. BURMISTRZ chce tworzyć nowe trasy do Otwocka czy Osiecka. Paranoja. Pan Burmistrz powinien przejechac sie transportem publicznym do Warszawy w tygodniu lub dzien wolny czy niedziele. Wtedy nalezy myslec gdzie i jaki transport nalezy zapewnic mieszkańcom.

Mieszkaniec

Data: 2 lutego 2024, 22:26 Ludzie zmieńmy ich raz na zawsze wszystkich. Mamy 30km do Warszawy a transport publiczny na poziomie lat 20 XXw. Podziękujmy wszystkim na czele z Panem Burmistrzem i Panią przewodniczą Rady Gminy

Zza Wisły

Data: 3 lutego 2024, 02:36 Jeśli połączeń bedzie mało to linia nie bedzie opłacalna. W Górze Kalwarii nie jest rozsławiona szkoła falenicka czy otwocka, o Nukleonie nie wspominając. Młodzież do tej pory rzadko wybierała szkołę za Wisłą bo nie bylo jak dojechać. Przedwyborcza kiełbasa zeschnie się zanim ją na patyku do odniska włożą.

Poli

Data: 3 lutego 2024, 05:40 Zajmijcie się ludzie sobą a nie obrażacie kogoś, migracji jak migracji wyłapią ich i po sprawie gorzej mają rodziny z Polski gdzie ich ojciec jest alkocholikiem i znęca się psychicznie nad dzieckiem, to jest przykre, znam człowieka który napierdala swoją rodzinę ale boją się założyć nu niebieską kartę. To jest głos wołania o pomóc, a nie jacyś migranci.

Sygnalista

Data: 4 lutego 2024, 07:45 @Poli
Zamiast tu pisać zawiadom kogo trzeba choćby anonimowo, możesz pomóc tej rodzinie.
Ty chyba też nie miałeś zadawanych prac domowych w szkole ?

wyborca

Data: 4 lutego 2024, 07:50 @Mieszkaniec Data: 2 lutego 2024, 22:26
Jeśli ludzie wybierając burmistrza kierują się kryterium że kiedyś zrywali gruszki w sadzie to nic z tego nie będzie .

Pola @Poli

Data: 4 lutego 2024, 09:22 Jeśli znasz taka sytuacje i nic z tym nie robisz to jesteś współwinny krzywdy tej rodziny .Każdy ma prawo a nawet obowiązek zgłosić to odpowiednim organom .


Jarek

Data: 4 lutego 2024, 23:59 Takie autobusy powinny jeździć do Otwocka. Są dwa argumenty za tym . Pierwszy że tak jest szpital , i jeśli ktoś tam leży to rodzina tej osoby ma dosłownie wyprawę do takiego szpitala. Drugi argument że tam też pracują ludzie z naszego miasta i też by mieli ułatwiony dojazd do pracy .. powinniśmy też zapytać kto wymyślił likwidację tych autobusów . I w naszym mieście powinien być ośrodek rehabilitacji taki jak w Konstancinie ckr. Z tego co wiem bardzo durzo osób z naszego miasta tam jeździ. A tak takie miejsce było by w naszym mieście, co by pomogło naszym mieszkańcom

samozwańczy polonista

Data: 6 lutego 2024, 15:02 @Jarek
Jeśli jesteś uczniem, bądź byłym uczniem nasze gminy Twój nauczyciel języka ojczystego nie powinien dostać podwyżki za wpis "durzo osób" !

Jarek

Data: 6 lutego 2024, 20:20 @samozwańczy polonista.. Całe szczęście że się tak przedstawiasz. Widzę że orłem nie jesteś.. Widać że wystarczy tylko prawdę napisać i zaraz jest atak . Widać prawda Ciebie boli . Współczuję takim jak ty.

Wyborca

Data: 6 lutego 2024, 22:20 Super!