Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Wybór materacy do spania w Warszawie - jaki będzie najlepszy?

Dodano: 16 marca 2021; Poszukując materaca do spania w Warszawie, trzeba się kierować kilkoma kryteriami. Nie da się ukryć, że wybór materaca będzie mieć ogromny wpływ na to, jak będziesz się czuć kolejnego dnia. Brak dopasowania materaca może sprawić, że w następny dzień będziesz nieefektywny w pracy, ale też uczucie zmęczenia może stać się dla ciebie nie do zniesienia. Na co zwracać uwagę, kupując materac do spania w Warszawie?

Dopasuj materac do stanu swoich pleców

Osoby, które cierpią na problemy z kręgosłupem mają niemały kłopot, by wybrać materac dający odpowiedni komfort zarówno podczas zwykłego relaksu, jak też snu. Wiele problemów wynika z tego, że osoba nie jest nawet świadoma tego, jak poważne są jej dolegliwości związane z tą częścią ciała. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie w pierwszej kolejności udanie się do lekarza, który doradzi w zakupie fachowego materaca w Warszawie i sprawi, że ból pleców odejdzie w zapomnienie.

Dla osób posiadających problemy z kręgosłupem warto zdecydować się na materac, który będzie wyposażony w sprężyny kieszeniowe typu pocket i multipocket. Przykładem takiego produktu jest Hilding Makarena będący sprężynowym materacem posiadającym 7 zróżnicowanych stref odpowiedzialnych za potrzeby danej części ciała. Makarena świetnie sprawdzi się w profilaktyce wad rozwojowych układu ruchowego. Dodatkowym czynnikiem, który powinien skłaniać do zakupu materaca jest pianka elastyczna FlexiFoam przylegająca do ciała i sprawiająca, że ciało jest położone w jednej linii, bez przechylającego się kręgosłupa. Bogatą ofertę na dobre materace znajdziesz np. w sklepie materacewarszawa.eu.

 

Zadbaj o to, by materac był odpowiedni do wagi

Producenci materaców bardzo często w specyfikacji produktów podają przeznaczenie produktu, a konkretnie do jakiej wagi osoba powinna z niego korzystać. Wbrew pozorom, na rynku jest wiele produktów i każdy z nich posiada wyjątkowe cechy, które je wyróżnia. Materace mają swoje standardy i przed zakupem rekomendujemy zapoznanie się z nimi, ponieważ w takim przypadku unikniesz wpadki mogącej kosztować Cię nie tylko pieniądze, ale również nieprzespane noce i uczucie zmęczenia następnego dnia.

Na rynku znajdziesz takie materace jak:

- piankowy
- bonellowy
- kieszeniowy
- multipocket
- luxpocket
- lateksowy
- wysoko elastyczny
- nawierzchniowy

Dodatkowo producenci oznaczają materace skalami twardości o literze H: H1, H2, H3, H4. Co to oznacza?

- Materac H1 jest miękki i przeznaczony dla osób do 60 kg
- Materac H2 jest średniotwardy i przeznaczony dla osób od 60 do 80 kg
- Materac H3 jest twardy i przeznaczony dla osób od 80 do 110 kg
- Materac H4 jest bardzo twardy i przeznaczony dla osób o masie powyżej 110 kg

 

Materac dla singla, dziecka, a może dla pary w Warszawie?

Kupując materac w Warszawie, kieruj się również tym, czy będzie spać na nim jedna osoba, czy jednak docelowo ma to być materac przeznaczony dla więcej niż 1 osoby. Przykładowym materacem dla dziecka jest nieprzemakalny materac piankowy Dobranocka od firmy Hilding, dzięki któremu pierwsze dni życia maluszka będą przespane przez niego bardzo spokojnie. Dodatkowe nacięcia ułatwiają lepszą wentylację całego wkładu, co sprawia, że materac cały czas "oddycha".

Dla par, w których jest duża różnica wagi i wzrostu, polecamy materac Salsa tej samej marki. Posiada on 7 zróżnicowanych stref twardości, jak też idealny rozkład punktów nacisku ciała. Dużym jego atutem jest reagowanie na temperaturę ciała oraz zmniejszenie napięcia mięśni. Tego typu materace można znaleźć w sklepie materacepoznan.eu, gdzie dostępne są materace najwyższej jakości i od czołowych producentów tej branży.