Wycieczki za granicę – sposób na poznanie nowych kultur. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Dodano: 8 czerwca 2022; Zjednoczone Emiraty Arabskie to bardzo popularny kierunek turystyczny. Coraz więcej osób planując wycieczki za granicę, wybiera właśnie to miejsce. Jakie atrakcje warto tam zobaczyć? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

Wycieczki za granicę coraz częściej obejmują Zjednoczone Emiraty Arabskie. Nowoczesna infrastruktura i strategiczne położenie sprawiają, że kraj ten jest ważnym węzłem handlu międzynarodowego. Ma on zdywersyfikowaną gospodarkę, a bardzo duży udział w nim odgrywają sektory takie jak turystyka, energetyka, budownictwo i finanse.

 

Wycieczki za granicę. Dlaczego warto odwiedzić Zjednoczone Emiraty Arabskie?

Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo położone w południowo-wschodnim krańcu Półwyspu Arabskiego. Graniczy z Omanem i Arabią Saudyjską, a jego wybrzeża leżą nad Zatoką Perską i Zatoką Omańską. ZEA składają się z siedmiu emiratów, z których każdy rządzony jest przez monarchę absolutnego. Największym i najludniejszym emiratem jest Abu Zabi, który jest również stolicą ZEA. Pozostałe sześć emiratów to Dubaj, Szardża, Adżman, Umm Al–Kwain, Ras Al–Chajma i Fudżajra.

W 1971 roku Wielka Brytania wycofała się z protektoratu nad siedmioma szejkami, którzy później utworzyli ZEA. Od tego czasu stały się one zamożnym krajem o szybko rozwijającej się gospodarce. Choć eksport ropy naftowej i gazu ziemnego miał kluczowe znaczenie dla tego wzrostu, ZEA starały się także zdywersyfikować swoją gospodarkę i obecnie szczycą się prężnie działającym sektorem turystycznym. W kraju tym znajdują się jedne z najwyższych na świecie drapaczy chmur, a także luksusowe hotele i kurorty.

W ostatnich latach ZEA stały się również znane ze swojego postępowego podejścia do praw kobiet. Choć wciąż pozostaje wiele do zrobienia, kraj ten poczynił ogromne postępy w zapewnieniu większego bezpieczeństwa swoim mieszkankom.

Dodałeś już Zjednoczone Emiraty Arabskie na swoją wakacyjną listę? Wycieczki za granicę nie są kompletne bez odwiedzin tego kraju!

 

Co sprawia, że Zjednoczone Emiraty Arabskie są jednym z najbardziej rozwiniętych krajów Bliskiego Wschodu?

Zjednoczone Emiraty Arabskie to jedno z najbardziej rozwiniętych państw na Bliskim Wschodzie. Kraj ten jest domem dla zróżnicowanej populacji, przy czym Emiratczycy stanowią jedynie około 20% ogółu ludności. Pomimo niewielkich rozmiarów i liczby ludności ZEA osiągnęły imponujący poziom rozwoju gospodarczego i społecznego.

Kraj ten ma siódmy najwyższy dochód na głowę mieszkańca na świecie i zajmuje wysokie pozycje w wielu innych wskaźnikach rozwoju takich jak oczekiwana długość życia, dostęp do edukacji i równość płci. Kluczowym czynnikiem rozwoju Zjednoczonych Emiratów Arabskich było bogactwo ropy naftowej. Kraj ten jest piątym co do wielkości producentem ropy naftowej na świecie i posiada również duże rezerwy gazu ziemnego.

Dochody z eksportu węglowodorów zostały wykorzystane do finansowania rozwoju infrastruktury i programów opieki społecznej. Inwestycje te przyczyniły się do imponującego wzrostu gospodarczego ZEA i uczyniły je jednym z najbardziej rozwiniętych krajów w regionie.

Dubaj – miasto luksusu i niesamowitej architektury. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających to miejsce?

Dubaj to tętniący życiem tygiel kultur, aktywności i doświadczeń. Miasto słynie z luksusu i przepychu. Niezależnie od tego, czy interesują cię luksusowe zakupy, światowej klasy restauracje, czy ekscytujące przygody, w Dubaju każdy znajdzie coś dla siebie. Nic dziwnego, że wycieczki za granicę coraz częściej obejmują to niesamowite miejsce.

Ze względu na słoneczną pogodę przez cały rok Dubaj jest idealnym miejscem na ucieczkę przed mroźną zimą w Europie lub Ameryce Północnej. Miasto jest również domem dla jednych z najsłynniejszych budynków. Znajduje się w nim najwyższy wieżowiec na świecie (Burj Khalifa) i największe centrum handlowe (Dubai Mall). Dubaj to także miasto o bogatym dziedzictwie kulturowym. Muzeum Dubaju mieści się w XVIII–wiecznym forcie i przedstawia obraz tradycyjnego życia w tym mieście sprzed okresu rozkwitu naftowego.

Meczet Jumeirah jest z kolei jednym z najpiękniejszych budynków w mieście, a zwiedzający mogą do niego wejść i dowiedzieć się czegoś o islamie. W Dubaju każdy znajdzie coś dla siebie – od luksusowych hoteli po starożytne meczety.

Jeśli więc szukasz niezapomnianego miejsca na wakacje, zdecyduj się na Dubaj. Wycieczka do tego miejsca będzie niezapomnianym przeżyciem!

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają bardzo otwartą gospodarkę i są chętne do przyjmowania zagranicznych inwestycji. Miejsce to słynie z wielu nietuzinkowych atrakcji turystycznych i nowoczesnych wieżowców. Turyści odwiedzający ZEA zawsze mogą w nich znaleźć wiele do zrobienia i zobaczenia. Wycieczki za granicę w to miejsce są coraz częściej wręcz obowiązkiem dla turystów!