Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Wygoda kontenera mieszkalnego: prawda czy mit?

Dodano: 4 maja 2021;

Popularność kontenerów mieszkalnych systematycznie wzrasta. Jedną z przyczyn jest zdecydowanie ich przystępna cena. Jednak czy są wygodne i mogą stać się alternatywą dla tradycyjnych mieszkań stacjonarnych?

 

Czym są nowoczesne kontenery mieszkalne?

Kontenery modułowe są pomieszczeniami o charakterze wielofunkcyjnym. Można je łatwo przemieszczać z miejsca na miejsce, a proces montażu wynosi maksymalnie kilka tygodni. Kontener mieszkalny z zewnątrz osłonięty jest blachą, a od wewnątrz, w zależności od przeznaczenia, wykończony deską, tworzywem sztucznym, sklejką i innymi materiałami na życzenie klienta. Możliwe jest także ocieplenie takich konstrukcji, pozwalające na ich użytkowanie również w okresie zimowym.

Moduły mogą służyć jako magazyny, miejsca produkcji, sklepy itp., a także jako pomieszczenia mieszkalne wykorzystywane w różnych celach:

- Domki letniskowe: mogą być wykorzystywane na krótkie noclegi lub zamieszkiwane przez np. okres wiosenno-letni;
- Mieszkalne pomieszczenia: wykorzystywane w celach biznesowych. W tego typu pomieszczeniach może np. zamieszkiwać personel na czas realizacji zleceń;
- Pełnowartościowe mieszkania: eksploatowane przez cały rok.

 

Podstawowe wymagania wobec nowoczesnych kontenerów mieszkalnych

Przytulność i wygoda użytkowania, to oczywiście główne wymagania stawiane lokalom mieszkalnym. Nie mniej ważne są kwestie wykończenia dekoracyjnego. Na przykład firma Modulex wykorzystuje kolorowe arkusze profilowane, aby nadać budynkowi odpowiedni styl i wygląd. Uwaga powinna być też poświęcona wykończeniu wnętrz kontenerów mieszkalnych: do realizacji mogą być używane płyty MDF, płyty wiórowe lub laminowane, okładziny z tworzywa sztucznego lub naturalnego drewna

Takie firmy, jak np. Modulex, idą o krok dalej i oferują klientom również rzetelnie dobrane wyposażenie łazienki - prysznic, toaletę, grzejnik, a także sprawdzone systemy ogrzewania i klimatyzacji. Wszystkie te elementy wyposażenia posiadają niezbędną gwarancję i świetnie nadają się do wykorzystania w pomieszczeniach modułowych.

 

Kontenery mieszkalne Modulex: jakość w każdym detalu

Zaletą całorocznych kontenerów mieszkalnych Modulex jest to, że producent dokładnie kontroluje każdy z etapów ich produkcji: rozpoczynając od tworzenia samych modułów, a kończąc na dowozie ich do Polski i instalacji w wybranym przez klienta miejscu. Wystarczy tylko kilku tygodni, by powstał pełnowartościowy budynek, w całości gotowy do użycia - jest to spektakularna różnica w porównaniu do klasycznych domów stacjonarnych. Nie mniejsza uwaga poświęcana jest także doborowi wyposażenia, możliwe jest nawet tworzenie całkiem autonomicznych mieszkań, wyposażonych w panele słoneczne i systemy akumulacji wody.

Mówiąc o wygodzie domów modułowych trzeba także wspomnieć o tym, że mogą mieć dowolną powierzchnię, a poprzez dostawianie dodatkowych modułów można ją w dowolnym momencie powiększyć za pomocą dodatkowych modułów.