Wyjeżdżasz do Paryża na kilka dni? Przygotuj się do zwiedzania stolicy Francji

Dodano: 20 marca 2024; Materiał promocyjny Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem architektury, smakoszem kuchni francuskiej, czy też poszukiwaczem inspiracji artystycznych, Paryż ma wiele do zaoferowania. Od malowniczych bulwarów nad Sekwaną po słynne muzea - każdy krok w tym mieście kryje w sobie fascynujące historie i niezapomniane wrażenia. Stolica Francji każdego roku przyciąga tysiące turystów, dlatego przed przyjazdem warto poznać kilka sposobów na wygodniejsze zwiedzanie Paryża. Oto sprawdzone porady dla turystów.


News will be here

Wcześniejsza rezerwacja biletów wstępu

 

W wielu europejskich muzeach i atrakcjach obowiązuje wcześniejsza rezerwacja biletów wstępu. Rezerwacja odbywa się przez Internet ze względu na konieczność ograniczenia liczby turystów odwiedzających dany obiekt jednego dnia. Pula dostępnych wejściówek jest z góry określona, dlatego nie ma możliwości kupienia kolejnych biletów na dany dzień. Turyści, którzy nie dokonają wcześniejszej rezerwacji, nie zobaczą niektórych atrakcji w Paryżu. W innych obiektach zakup wejściówki z wyprzedzeniem pozwala z kolei uniknąć stania w długiej kolejki do kasy. Trzeba pamiętać, że w Paryżu kolejki do kas w popularnych atrakcjach turystycznych są na tyle długie, że stoi się w nich kilkadziesiąt minut.


Korzystanie z przechowalni bagażu

 

Przechowalnia bagażu może przyjąć plecak lub torbę na cały dzień, zapewniając turytom większą swobodę podczas zwiedzania Paryża. W przypadku późnej godziny wyjazdy z miasta i wczesnego wymeldowania z hotelu warto skorzystać z takiego rozwiązania. Miejsce w przechowalni można zarezerwować z wyprzedzeniem lub w tym samym dniu. Co możesz zrobić, gdy na ostatnią chwilę szukasz przechowalni bagażu? Z pomocą przychodzi wyszukiwarka punktów, w których turyści mogą skorzystać ze skrytek na torby, plecaki i walizki. Wyszukaj przechowalnia bagażu Paryż - tylko tyle wystarczy, by znaleźć najbliższe miejsce, w którym pozostawi się ciężkie bagaże.

 

Przejazdy transportem publicznym

 

W Paryżu trudno poruszać się samochodem z wypożyczalni, a koszty taksówek są wysokie. Turyści mogą korzystać z transportu publicznego: metra, autobusów i pociągów, które przemieszczają się szybko i kosztują niewiele. Transport publiczny w Paryżu umożliwia sprawne poruszanie się pomiędzy wszystkimi najważniejszymi atrakcjami w mieście, a także dojechanie do Wersalu, który znajduje się daleko od centrum Paryża. Najszybciej można podróżować metrem, które jest popularne zarówno wśród turystów, jak i wśród stałych mieszkańców stolicy Francji.

 

Posiłki w małych, lokalnych bistro

 

Francuska kuchnia należy do najlepszych na świecie, a używane w niej składniki w połączeniu z niesamowitym kunsztem kulinarnym sprawiają, że trudno ją podrobić. Lokale położone przy głównych turystycznych atrakcjach i znanych arteriach są drogie i często nastawione wyłącznie na przypadkowych turystów, dlatego oferują posiłki średniej jakości.


 

Podobnie jest w restauracjach należących do sieciówek. Znacznie smaczniej można zjeść w małych bistro, w których jadają sami Paryżanie. Wystarczy wejść w jedną z bocznych, mniejszych uliczek, a z pewnością znajdzie się klimatyczny lokal z przystępnymi cenami.

 

Korzystanie z Paris Pass

 

Nie bez powodu Paryż jest jednym z najpopularniejszych celów city breaków. To właśnie tam można skorzystać z karty Paris Pass, dzięki której przez kilka dni można wchodzić do najważniejszych atrakcji w niższej cenie. Posiadacze karty nie muszą kupować pojedynczych biletów, by zobaczyć Luwr, Łuk Tryumfalny, Galerię Lafayette, czy też Montmartre. Dzięki karcie oszczędza się nawet do kilkudziesięciu procent cen biletów, co stanowi doskonałe rozwiązanie dla turystów spędzających w Paryżu kilka dni.