Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Wyprawa w góry z niemowlakiem - czy to dobry pomysł?

Dodano: 27 grudnia 2021; Narodziny dziecka wywracają świat do góry nogami. Przynajmniej na początku trzeba zmienić swój tryb życia i dostosować go do dziecka , jedni rodzice szybciej starają się powrócić do swojego życia sprzed podjęcia drogi rodzicielskiej, inni porzucają swoje plany i marzenia na wiele lat, jeszcze inni zatracają się całkiem w nowej roli zapominając o sobie i małych przyjemnościach.

W końcu jednak nadchodzi ten czas, że pragniemy się udać na pierwsze wakacje, krótki urlop czy mały weekendowy wypad w nowe miejsce, z marzeniami o odpoczynku. Niestety musimy was rozczarować, gdyż z reguły wycieczki z niemowlakiem bywają bardzo męczące i nie mają nic wspólnego z relaksem, jednak taka odskocznia pozwoli mimo wszystko naładować baterię i pozostawić mile wspomnienia.

Co zakupić na wyjazd?

Jak jednak przygotować się na pierwszy wyjazd w góry z niemowlakiem u boku? Po pierwsze warto sobie przygotować liste wszelkich niezbędnych rzeczy i wziąć ze sobą absolutnie wszystko co moze być potrzebne. Jeśli wybieracie w popularne miejsce typu Wisła, Zakopane to nie będziecie mieć problemu z dokupieniem czegoś o czym zapomnieliście, jednak jeśli jedziecie np w Bieszczady, czy inne ustronne miejsce warto mieć na uwadze że w sytuacji gdy np. zagubi się dziecku jedyny smoczek lub zabraknie konkretnego mleka dla dziecka może się okazać że należy przejechać kilkadziesiąt kilometrów dalej aby móc je dokupić. Co więc warto zadbać? Przede wszystkim ubrania dostosowane do pory roku. Wygodne body niemowlęce, spodnie, kaftaniki, śpiochy, skarpetki i wszelkie inne elementy garderoby w ilości dwukrotnie większej niż normalnie zużywacie w tym czasie w domu. Artykuły higieniczne, rzeczy do kąpieli, jeśli macie taką możliwość to również własną wanienkę, ręczniki, zapas pieluszek, kremów, jedzenie. Jeżeli mają Państwo nie
co starsze dziecko, warto pomyślec o ciepłej piżamie dziecięcej, w której dziecko lubi spać w domu - dzieci lubią przyzwyczajenia.

Nocleg - na co zwrócić uwagę?

Wybierajac nocleg warto szukać miejsc z własnym aneksem kuchennym lub kuchnia w której będzie można podgrzać lub przygotować posiłki dla dziecka. Niestety nie w każdej restauracji znajdzie się menu odpowiednie dla dziecka. Nawet jeśli dziecko na codzien nie jada takich rzeczy, to warto ze sobą zabrać kilka słoiczków, jakąś kaszkę czy deserek, które mogą być doskonałym rozwiązaniem w sytuacjach awaryjnych. Ostatnia istotną kwestią jest apteczka. Warto ze sobą zabrać wszelkie niezbędne lekarstwa, syropy przeciwbólowe/na gorączkę, plasterki, czy inhalacje. Być może okaże się że niemowlę ma większy bagaż od rodziców, ale dla udanego wypadu bez nerwów warto się wyposażyć we wszystko co może się przydać przy dziecku.