XXV Europejskie Dni Dziedzictwa na Zamku w Czersku

Dodano: 7 września 2022; 11 września na Zamku w Czersku odbędą się XXV Europejskie Dni Dziedzictwa. W tym roku wydarzenie sygnuje hasło Łączy nas dziedzictwo.

W ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy w podróż po tradycji i kulturze nadwiślańskiego Urzecza.  Pokażemy jaki wpływ na rozwój naszego Urzecza miały migracje ludzi – flisaków z południa i Olędrów z północy. Nie zabraknie również kuchni. W strefie smaków będzie można spróbować potrawy Urzecza, m.in. sytochę, barszcz chrzanowo-buraczany, śliwiankę czy siuforek oraz degustować produkty lokalne z miejscowych pasiek, sadów, browarów czy gospodarstw rolnych.

W ramach programu „Połączeni koleją” zorganizowane będą również przejazdy zabytkowym autobusem z przewodnikiem, między jarmarkami w Piasecznie i Czersku, dawną trasą kolejki wąskotorowej.

Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach szkutniczych, powroźniczych, haftu wilanowskiego, koronki, zajęciach kulinarnych, czy warsztatów obróbki bursztynu.

Wszystko w towarzystwie muzyki z różnych nadwiślańskich regionów. Na scenie wystąpią zespoły ludowe z Urzecza: Piskorze i URZECZEni oraz teatr ludowy: Granda na Urzeczu.

Całość muzyczną klamrą połączy koncert Joanna Słowińska & Stanisław Słowiński Kwartet.

W programie:
12.00 – Hejnał Czerska z wieży bramnej
12.15 – Joanna Słowińska i Stanisław Słowiński kwartet
14.00 – koncert zespołu ludowego Piskorze z Łukówca
15.15 – koncert zespołu URZECZEni z Czerska
16.30 – Granda na Urzeczu – śpiewogra Swaty przez Wisłę.
I akt – Bocian, czyli obcy.
II akt – Wieczór panieński.

Wstęp wolny.

(inf. prasowa)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!