Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Z Góry Kalwarii do stolicy pojedziemy FLIRT-em?

Dodano: 2 marca 2021; Koleje Mazowieckie podpisały kolejną umowę wykonawczą na dostawę pojazdów typu FLIRT produkcji Stadlera.

Podpisana 26 lutego umowa dotyczy 15 pojazdów. Jak informują Koleje Mazowieckie, zamówione składy zostaną wykorzystane w przyszłości do obsługi połączeń na trasie: Góra Kalwaria – Czachówek – Warszawa – Nasielsk.

Łączna wartość umowy to ponad 404 mln zł netto, w tym same pojazdy to ponad 299 mln zł netto. Zakup pojazdów jest możliwy dzięki wsparciu Unii Europejskiej – spółka otrzymała unijne dofinansowanie z POIŚ w wysokości ponad 157,5 mln zł. Dostawy pojazdów będą się odbywały w okresie od lutego do listopada 2022 r.

- Okres pandemii jest czasem trudnym dla całego transportu publicznego. Mamy jednak nadzieję, że powiększenie naszego parku taborowego o nowoczesne pojazdy produkcji Stadlera, a tym samym poprawa jakości podróży, przyczynią się do tego, że mieszkańcy Mazowsza zechcą wrócić do korzystania z transportu kolejowego. Liczymy na to, że wraz z realizacją programu szczepień możliwy będzie także powrót kondycji transportu publicznego do stanu sprzed pandemii – powiedział Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Jak możemy przeczytać na stronach przewoźnika, elektryczne zespoły trakcyjne typu FLIRT to "nowoczesne, lekkie, energooszczędne pojazdy z pudłami wykonanymi ze stopów aluminiowych. Są jednoprzestrzenne, klimatyzowane, wyposażone w urządzenia informacji wizualno-dźwiękowej i bezprzewodowy dostęp do internetu. Pociągi mogą osiągać prędkość 160 km/h. Są również wyposażone w wewnętrzny i zewnętrzy monitoring, platformę dla osób z niepełnosprawnościami, miejsce dla wózków inwalidzkich, dziecięcych i rowerów, nowoczesne toalety oraz interkom umożliwiający kontakt pasażera z maszynistą w sytuacji awaryjnej, a także defibrylatory AED".

(mat, inf. prasowa)

Fot. mazowieckie.com.pl


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (13)

nsz

Data: 2 marca 2021, 13:40 ciekawe dlaczego kupują od pesy?

super

Data: 2 marca 2021, 17:11 Hej to super, bo obecnie na naszej trasie z GK pkp daje najstarsze chyba tabory, w których zimą mróz,a nie działało notorycznie ogrzewanie (a 50 minut z zmrożonym wagonie to strasznie męczące z rana)

Nick

Data: 2 marca 2021, 18:33 @nsz gdzie tak jest napisane?

Bolesław

Data: 2 marca 2021, 18:47 A ja spytam kiedy pojadę rowerem ścieżką rowerową wzdłuż Pijarskiej i Dominikańskiej ?
Dwa razy zapłaciłem mandat po 20 zł. Za trzecim razem doniosę do UE niech wiedzą ,że dają pieniądze na ścieżki widmo !

polacco

Data: 2 marca 2021, 23:27 Już widzę tego FLIRT-a pędzącego 160 km/h na odcinku z G.K. do Czachówka.

nsz

Data: 3 marca 2021, 08:37 miało być NIE KUPUJĄ.
pkp państwowe, a my zamiast kupować polski produkt, doceniany na świecie, to kupujemy szwajcarski. dziwna polityka.

zły

Data: 3 marca 2021, 12:32 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

czesiek

Data: 3 marca 2021, 15:09 Czy ktoś wie dlaczego zamknięty jest Bank PKO BP?

Mar..

Data: 3 marca 2021, 21:13 Szkoda że nie Pendolino..

Do nsz

Data: 3 marca 2021, 23:29 Flirty są produkowane w Siedlcach. A pociągi Pesy są bardzo awaryjne, ot cała tajemnica.

Ryszard

Data: 4 marca 2021, 05:55 Czy to zasługa naszej rady ,burmistrza, a może p. nauczycielki ?

nikos

Data: 4 marca 2021, 11:15 Ten wewnętrzny i zewnętrzny monitoring w pociągu to właśnie to o co nam chodziło. Bez tego już żyć nie możemy...

mieszkanka

Data: 6 marca 2021, 09:06 To dobrze,że będzie szybkie połączenie ze stolicą , bo w Górze wszystko leży. Leży opieka medyczna, drogi, targ po kostki w błocie i brudzie. Najbardziej leży LO i przygotowanie do matury. PORAŻKA!!! Wypuszczą w świat kaleki społeczne. Może jakoś matury zdadzą, bo rodzice połowę pensji wydają na korepetycje. Inaczej się nie da.