Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Zaawansowane waporyzatory do suszu i ziół

Dodano: 29 kwietnia 2021; W 2018 roku rząd dopuścił stosowanie terapii kannabinoidowej w wybranych stanach chorobowych. Wraz z pojawieniem się leczniczych konopi w aptekach, nastał boom na waporyzatory do suszu. Rosnąca popularność bezpiecznych inhalatorów wymusiła na producentach tego typu urządzeń stosowanie coraz bardziej zaawansowanych systemów umożliwiających skuteczne i bezpieczne przyjmowanie leczniczych kannabinoidów. Przyjrzyjmy się najbardziej profesjonalnym sprzętom do waporyzacji.

Co to są waporyzatory do suszu?Urządzenia, które uwalniają cenne, lecznicze molekuły z ziół nazywamy waporyzatorami do suszu. Podgrzewają. one suchy materiał roślinny do bezpiecznej temperatury, w której nie dochodzi do spalania waporyzowanej substancji. Powodują ulatnianie się resztek wilgoci wraz z pożądanymi elementami. Powstaje tak zwany vapor, czyli opary niebędące aerozolem. Zaletą inhalowania vaporu jest wydajne wykorzystanie terapeutycznych składników. Waporyzacja pozwala wziewnie przyjmować kannabinoidy bez konieczności wdychania toksyn powstających w procesie spalania.

Waporyzacja suszu konopnego i nie tylkoPoczątkowo waporyzacja kojarzyła się z terapią konopną. Z czasem użytkownicy waporyzatorów do suszu zaczęli wykorzystywać je do inhalacji innych rodzajów roślin. Obecnie popularne jest stosowanie vaporizerów jako sprzętu do aromaterapii. Miłośnicy ziołolecznictwa chętnie inhalują zioła lecznicze i aromatyczne przyprawy, a także zieloną herbatę i ziarna kawy. Zaciąganie się nieszkodliwą, aromatyczną parą staje się też nadzieją dla nałogowych palaczy papierosów, którym ciężko odzwyczaić się od nawyku. Producenci prześcigają się w wynajdywaniu ulepszeń, które uprzyjemniają inhalację.  

Najbardziej bezpieczne waporyzatoryMarką, która cieszy się największym zaufaniem jest Storz&Bickel. Są autorami pionierskiego sprzętu do waporyzacji medycznej marihuany, czyli stacjonarnych waporyzatorów Volcano oraz przenośnej wersji waporyzatora do suszu Mighty. Słyną z profesjonalizmu i wysokich standardów produkcji potwierdzonych prestiżowym, międzynarodowym certyfikatem. Posiadają także osobną linię produkcyjną sprzętu medycznego do wziewnej terapii medyczną marihuaną. W swoich urządzeniach stosują materiały klasy medycznej. Wytwarzane przez ich vaporizery opary charakteryzują się wysokim poziomem składników aktywnych i doskonałymi walorami smakowymi. Mighty i Volcano to sprzęt najchętniej polecany przez specjalistów od leczenia kannabinoidami.

Innowacyjne waporyzatory do suszuW waporyzatorach do suszu często stosuje się innowacyjne rozwiązania usprawniające pobór aktywnych substancji. Ciekawe rozwiązania oferuje jeden z amerykańskich producentów. Waporyzatory DAVINCI słyną z pomysłowych ulepszeń. Inteligentne modele IQ2 i MIQRO posiadają inteligentne tryby ogrzewania suszu Smart Path. Podnoszą one temperaturę dedykowaną waporyzacji konopi i po każdym wdechu zmieniają poziom ciepła, aby zwiększyć efektywność odparowywania poszczególnych kannabinoidów, a tym samym skuteczność inhalacji. Dodatkowo, waporyzator DAVINCI IQ2, który można obsługiwać także za pomocą smartfona, potrafi obliczać dawki wdychanych kannabinoidów, co jest ukłonem w stronę pacjentów, którym przepisana jest konkretna porcja. Dużą zaletą jest autentyczny, ziołowy smak pary.

Zaawansowane technologicznie vaporizeryNa uwagę zasługuje producent dizajnerskich i zaawansowanych technologicznie urządzeń. Waporyzator PAX 3 jest najbardziej dopracowanym inhalatorem firmy PaxLabs. Posiada szereg udogodnień uprzyjemniających sesję waporyzacji i zdejmujących z użytkownika obowiązek samodzielnego dostosowywania parametrów procesu. Ma zainstalowane domyślne poziomy grzania suszu. Posiada czujnik bliskości ust i żyroskop, dzięki czemu wydajniej wykorzystuje anergię z baterii oraz podnosi temperaturę vapowanych ziół we właściwych momentach. Inhalowanie takim vaporizerem to czysta przyjemność. Jego atutem jest błyskawiczna produkcja gęstego, choć delikatnego dla podniebienia i przełyku vaporu.

Każdy może znaleźć odpowiedni waporyzator do suszuWielu producentów oferuje bezpieczne waporyzatory do suszu. Tylko w Polsce wybierać można spośród sześćdziesięciu najbardziej popularnych modeli, a nowych producentów każdego roku przybywa. Urządzenia różnią się od siebie pod wieloma względami i oferują użytkownikom odmienne doznania smakowe. Łączy je wysoka efektywność w uwalnianiu aktywnych składników i bezpieczeństwo inhalacji. Podczas szukania dobrego waporyzatora do suszu warto poradzić się eksperta. Pomoc w wyborze oferują między innymi osoby obsługujące sklep z waporyzatorami vaporroom.pl. Podpowiedź specjalisty pomoże rozwiać wątpliwości i znaleźć sprzęt, który sprosta oczekiwaniom klienta.