Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Zacznij sezon rowerowy w sercu Urzecza!

Dodano: 10 kwietnia 2019; Dariusz Baranowski, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne i olimpijczyk, poprowadzi wycieczkę rowerową wokół gminy. To będzie jedna z atrakcji Otwarcia Sezonu Turystycznego na Urzeczu w Górze Kalwarii 27 kwietnia.

Mistrz kolarstwa szosowego, obecnie komentator sportowy Eurosportu, tym razem przywdzieje koszulkę pilota około 30-kilometrowego objazdu po najciekawszych zakątkach gminy. Wycieczka, na którą można się zapisać, dzwoniąc pod numer telefonu 508 677 581 wyruszy sprzed kalwaryjskiego ratusza i po trzech godzinach powróci do punktu startu. Na rynku dla uczestników zostanie przygotowany poczęstunek. Wraz z zakończeniem rajdu Dariusz Baranowski nie pożegna się miastem stanowiącym serce nadwiślańskiego mikroregionu Urzecze. Kolarz a także wiceburmistrz Mateusz Baj o godz. 13.00 wspólnie ogłoszą rozpoczęcie imprezy na rynku, a o godz. 13.50 multimedalista podzieli się opowieścią o swojej karierze sportowej.

Otwarciu sezonu turystycznego będzie towarzyszyła piknikowa atmosfera. Na głównym placu miasta rozstawią się stoiska promocyjne i edukacyjne licznych partnerów wydarzenia, oferujące m.in. najróżniejsze regionalne smakołyki. Będzie można wziąć udział w warsztatach rodzinnych „Las w słoju” (zapisy pod numerem 508 677 581, liczba miejsc ograniczona), skorzystać z fotobudki, znakowania rowerów lub wysłać nieodpłatnie specjalną pocztówkę z pozdrowieniami z Góry Kalwarii. Na pewno w ostatnią sobotę kwietnia na rynku nie będą nudziły się dzieci. Zaplanowano dla nich sportowy tor przeszkód, spotkanie ze szczudlarzem, kuglarzem kręcącym z balonów najróżniejsze cudeńka oraz artystą malującym twarze. Nie zabraknie też ciekawostki – ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dadzą pokaz nurkowania w basenie, ale i udzielania pierwszej pomocy. O bezpieczeństwie, ale w ruchu drogowym, będzie mowa natomiast w prelekcji policji (godz. 14.30), a o 15.30 na scenę wyjdą sportowcy, którzy dadzą popis sztuk walki.

Turystycznemu piknikowi przez cały czas będzie towarzyszyła muzyka – zarówno ludowa, związana z nadwiślańskim regionem (o godz. 13.30 wystąpi zespół Powsinianie, a o 15.00 – URZECZEni), jak i rockowa. Na zakończenie, o godz. 17.00, ze sceny burzą dźwięków przywita publiczność zespół 1ONE, który może się pochwalić koncertem przed taką legendą jak Deep Purple.

Organizatorami wydarzenia są gmina Góra Kalwaria oraz miejscowe Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, a współorganizatorami – Ośrodek Sportu i Rekreacji, Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii. Patroni medialni: Radio dla Ciebie, „Kurier Południowy”, „Przegląd Piaseczyński”, Gorakalwaria.net. i Piasecznonews.pl.Inf. prasowa


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

rowerzysta

Data: 11 kwietnia 2019, 21:31 a kiedy bedą naprawione stacje do rowerów ktore są w naszym miescie?? juz 2 rok stoją rozwalone i rozkradzione i nikt sie nimi nie zajmuje !!!!