Załóż swój sklep internetowy

Dodano: 13 października 2021; Internet to nie tylko miejsce, w którym znajdziesz edukacyjne czy rozrywkowe treści. Stanowi potężne narzędzie do pracy i coraz częściej także źródło zarobku. Jeżeli właśnie zakładasz działalność, jesteś fanem rękodzieła, masz swoją własną pasiekę lub wykonujesz ciekawe projekty – zacznij sprzedawać je w internecie! Podpowiadamy, jak założyć swój sklep internetowy!

Najpierw formalności

Zakładając biznes, musisz liczyć się z załatwieniem odpowiednich formalności. Rozpoczęcie działalności gospodarczej powinno zacząć się od wypełnienia wniosku i rejestracji firmy w CEIDG. Istnieje forma prowadzenia działalności nierejestrowanej – to dobre rozwiązanie dla małych biznesów i początkujących osób, które niewiele zarabiają na sprzedaży. Jeżeli chcesz zarabiać więcej, konieczne będzie dopełnienie formalności. Początkujący przedsiębiorcy mogą skorzystać z wielu udogodnień. Ulga zwalnia z płacenia składek na ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe i wypadkowe), Fundusz Pracy oraz Fundusz Solidarnościowy. Możliwe jest również uzyskanie dofinansowania – warto więcej na ten temat doczytać.

Odpowiednia domena

Następnie warto założyć wersję próbną sklepu, na przykład Shoper. Otrzymasz dostęp do panelu administracyjnego, w którym można ustawić takie elementy, jak wygląd, dodać produkty, czy formy płatności. Jeżeli chcesz od samego początku prowadzić profesjonalnie stronę postaw na pomoc fachowców. Szablon modern (https://sklep.growcommerce.pl/shoper-szablony-rwd) pozwala na stworzenie praktycznej, funkcjonalnej i wizualnie ładnej strony. Dzięki poprawie wyglądu elementów w sklepie oraz ułożeniu przycisków każdemu klientowi przyjemniej będzie się robiło zakupy. Warto postawić na kompleksowe rozwiązania w atrakcyjnej cenie. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://sklep.growcommerce.pl/shoper-cena-nowej-licencji. Każdy sklep internetowy powinien mieć również swój regulamin i certyfikat SSL, który dba o bezpieczeństwo dokonywanych transakcji.

Jeżeli masz swój mały biznes, wiesz, co chcesz sprzedawać, to warto pomyśleć nad logo. W kolejnym kroku dokładnie rozplanuj, w jakich kolorach chcesz mieć stronę, jaka czcionka Ci odpowiada oraz, w którym miejscu ma być logo. Warto również przygotować produkty, które chcesz wrzucić na stronę. Zrób zdjęcia i poddaj je odpowiedniej obróbce. Możesz znaleźć mnóstwo aplikacji, które ułatwiają odpowiednie dobranie kolorów czy przycinanie. Jeżeli na etapie tworzenia sklepu nie masz jeszcze odpowiednich produktów, to specjaliści z https://sklep.growcommerce.pl/ poczekają, aż je przygotujesz.

Firma nie może obejść się bez odpowiedniej reklamy. Pamiętaj, by stworzyć profile w mediach społecznościowych. Dzięki temu dotrzesz do większej liczby klientów, będziesz mógł swobodnie się nimi komunikować, informować o promocjach czy nawet organizować konkursy. Nie zapominaj również o skorzystaniu z usług pozycjonowania. Dobrze zoptymalizowane strony będą chętniej odwiedzane, dzięki lepszej widoczności w wyszukiwarce Google. Powodzenia!