Zamek i perseidy, czyli jedyna taka impreza w Polsce

Dodano: 10 sierpnia 2022; 13 sierpnia zapraszamy na wspólne oglądanie spadających gwiazd w niezwykłej scenerii Zamku w Czersku.

Jak co roku nie zabraknie wielu atrakcji. Zachęcamy Was do stworzenia własnych kostiumów – za najlepsze przebranie czekają nagrody. Dziedziniec zamkowy zapełni się również stanowiskami edukacyjnymi, między innymi znajdziecie tam stanowisko Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, a na najmłodszych zaś czekać będą galaktyczne animacje.

W tym roku planujemy również upamiętnienie niezwykłego kompozytora, autora muzyki do hitu science-fiction „Łowcy Androidów” - Vangelisa.

HARMONOGRAM

18.00 - rozpoczęcie imprezy
18.30 - Fantastyka w komiksach - Kamil Śmiałkowski
19.00 - koncert marsjańskiej muzyki elektronicznej - Artur Telakowiec
20.00 - Jedi i inni obcy - konkurs na przebranie
21.00 - opowieści Państwowego Towarzystwa Miłośników Astronomii o spadających gwiazdach
21.30 - muzyczny pokaz laserowy
22.00 - koncert wśród gwiazd - Aleksandra Stencka
animacje 18.00 - 21.30

POKAZY

Kamil Śmiałkowski - prelekcja o komiksach, czyli wszytstko o fantastyce w dawnych i obecnych komiksach.
Artur Telakowiec - WIDE WAVES. Główną osią twórczości jest tutaj muzyka elektroniczna. Inspirowany stylistyką lat 80 i 90., w której twórca projektu zestawia ją ze współczesnym brzmieniem i dostosowuje do własnej wrażliwości. Jest to także muzyczna symbioza natury i technologii. Fascynacja zarówno współczesną cywilizacją, jak i pozbawionym ludzkiej ingerencji krajobrazem.
Konkurs na przebranie - serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na przebranie o tematyce "Gwiezdne Wojny". Wszytstkich uczestników zapraszamy do wcześniejszej rejestracji. Zwycięzców nagrodzimy.
PTMA prelekcje - czyli wszystko o tym, co się dzieje na nocnym niebie w czasie tej nieziemskiej nocy. Opowieści o perseidach i gwiazdach, odległych planetach i wszystkim, co znajduje się w kosmosie.
Pokaz laserowy - kiedy zajdzie słońce Zamek rozświetli się tysiącem barw i kolorów. Niesamowity pokaz w rytm najlepszej muzyki rozpoczniemy od utwór "Rydwany ognia" autorstwa Vangelisa.
Aleksandra Stencka - WHITEWATER. Piosenkarka od wielu lat zajmuje się improwizowanym, intuicyjnym śpiewem, m.in. w języku własnym, języku Elfów, a także języku angielskim. Inspiracją są rozmaite gatunki muzyczne o przestrzennym, eterycznym charakterze, tj. muzyka filmowa, World Music. Twórczość Whitewater to mix relaksacyjnej muzyki pop, ambient w oniryczno-baśniowym klimacie.

ANIMACJE I STANOWISKA

Kosmodron Czersk - samoloty i rakiety do własnoręcznego złożenia
Na dziedzińcu spotkać będzie można bohaterów Gwiezdnych Wojen w replikach proimperialnych kostiumów. Członkowie Polish Garrison, którzy prezentować będą ciekawostki o Star Wars, zagrają z nami w sabbaca czy gwiezdnowojennego pokera.
Stoisko Lego
Odlotowe Eksperymenty - Mali odkrywcy oraz wszytsko co wybucha i się pieni, czyli ogrom eksperymentów
Atrakcje Cyrkowe, czyli szczudlarze w przebraniach
PTMA, a z nimi profesjonalne spektroskopy, lunety czy zegary słoneczne
Kosmiczny Make Up - malowanie buziek wprost nie z tej ziemii
oraz malowanie na gwiezdnej folii, balony, poduchy, klocki MUMBAO i więcej

Bilety:
30 zł przed wydarzeniem, do zakupu przez stronę, do dnia 12.08.2022 r
35 zł od 13.08.2022r

(inf. prasowa)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

szerszeń

Data: 15 sierpnia 2022, 06:46 Pewien chłopiec gdy miał 4 lata dostał "Werther's Original "
Ja też poczułem się wyjątkowo ,bowiem nigdzie na świecie nie widać spadających gwiazd tylko w Czersku !