Zapisy na zajęcia dodatkowe w Ośrodku Kultury: czas start!

Dodano: 16 sierpnia 2022; Już dziś od godziny 14.00 na stronie strefazajec.pl będzie można zapisywać swoje dzieci na różnorodne zajęcia dodatkowe w Ośrodku Kultury.

W dniu dzisiejszym w Ośrodku Kultury przy ul. Białka rozpoczął się tydzień warsztatów letnich, zajęć plastyczno-ceramicznych dla dzieci w wieku 6-14 lat. Grupy podzielone są wiekowo i godzinowo. Pierwsza grupa rozpoczęła zajęcia o godzinie 10.00. Podzielona na pół, w dwóch salach uczyła się robić przepiękną, kolorową mandalę, a druga grupa lepiła postać z gipsu. - Rysowanie mandali to jest też sposób na wyciszenie się i odstresowanie. Są to hinduskie wzory, które będziemy wypełniali kolorami – mówi Teresa Pietrzak, malarka prowadząca zajęcia. W kolejnych dniach dzieci będą malować akwarelami, poznając różne techniki plastyczne. Zajęcia odbywają się przez cały tydzień po 3 godziny dziennie. Koszt zajęć to 80 zł i są jeszcze wolne miejsca na godzinę 13.00.

Jednocześnie już od dziś od godziny 14.00 można zapisywać swoje dzieci na zajęcia dodatkowe organizowane przez Ośrodek Kultury na rok szkolny 2022/2023. Zapisów dokonuje się poprzez strone strefazajec.pl.

Do wyboru są: ceramika, studio piosenki, fotografia, gra na instrumentach, malarstwo, modelarnia lotnicza, kultura myśli technicznej, zajęcia plastyczne, rysunek, nauka robienia na drutach oraz teatr.

Ośrodek nie zapomina również o seniorach, którzy mogą zapisać się na Uniwersytet trzeciego wieku.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Górze Kalwarii został powołany w 2007 roku. Pierwszych Słuchaczy było siedemnastu i to grono szybko rosło – obecnie środowisko uniwersyteckie to blisko 130 osób. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek i są nastawione na poszerzanie wiedzy i inspiracji. W ofercie uniwersytetu są też wycieczki, spektakle, koncerty – dzięki systematycznym spotkaniom słuchacze budują wzajemne relacje i wzmacniają środowisko obywatelskie w Górze Kalwarii.

(jkw)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (4)

Haahahah

Data: 16 sierpnia 2022, 11:50 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Danuta

Data: 16 sierpnia 2022, 12:06 Super informacje👍Dziękuję⚘

Cenzura i brak wolności slowa

Data: 16 sierpnia 2022, 15:34 Sprawę zgłaszam do odpowiednich organów że pan prowadzisz cenzurę

Mieszknanec

Data: 16 sierpnia 2022, 22:09 Czy możecie opisać to co się wyprawia w okolicy Chopina i Fabianiego w Górze Kalwarii. Maszyny odwadniające na budowie działają 24h na dobę od 12sierpnia do 16sierpnia, pracownicy budowy nie stosują środków BHP. Jakiś cyrk, gdzie są służby miejskie?