Zdewastowano kapliczkę w Sobikowie

Dodano: 10 stycznia 2021; W nocy z soboty na niedzielę (ok. godziny 1:00) doszło do dewastacji kapliczki w Sobikowie obok przychodni - informuje anonimowo jeden z mieszkańców.


News will be here

Kilku sprawców uszkodziło i połamało figurkę Matki Boskiej. O sprawie poinformowana została Policja, która będzie m.in. analizować nagrania z okolicznych  monitoringów.

Mieszkańcy czekają na wszelkie informacje od osób mogących pomóc w ustaleniu sprawców wandalizmu.

(mat)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (34)

barachło

Data: 10 stycznia 2021, 15:04 może im ręka noga uschnąć...poza tym notorycznie kradną na cmentarzu w Sobikowie kwiatki bratki albo wkłady ledowe do zniczy monitoring monitoring przydatny byłby

Admino

Data: 10 stycznia 2021, 16:36 Gówniarstwo się jakieś bawiło chodziła grupka młodych ,głośno się zachowywali koło kościoła zapewne to Ci sami.

Mieszkanka

Data: 10 stycznia 2021, 16:40 W nocy chodziły dwie dziewczyny i trzech chłopaków tu przez drogę szutrowa w stronę Sobikowa Parceli. Darli się,kur... szły więc słownictwo piękne. To było dobrze po 23.00Geażyna Michalska

Data: 10 stycznia 2021, 16:52 Brakuje mi słów na wyrażenie oburzenia tym co zrobili ci wandale. Mam nadzieję, że policji dzięki nagraniom z kamery przy ośrodku zdrowia uda się szybko ustalić sprawców i że zostaną ukarani. To zdarzenie pokazuje jak bardzo ważne jest rozwijanie monitoringu w Gminie, w istotnych punktach naszych miejscowości.

Ola

Data: 10 stycznia 2021, 19:03 Niech żyje Owsiak

Nauczyciel

Data: 10 stycznia 2021, 19:42 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Irka

Data: 10 stycznia 2021, 22:33 Przykro i lzy sie cisna do oczu.Maryjo Ukochana ratuj ludzi❤❤❤

mieszkaniec

Data: 10 stycznia 2021, 22:39 \"STRAŻACY\" Z OSP NA WIOSNĘ CO DRUGI DZIEŃ JEŻDŻĄ LAĆ WODĘ W GRUNT I UDAJĄ, ŻE TRAWA SAMA SIĘ PODPALA, TO JEST TEMAT DO ROZWIĄZANIA. FUGURKA TO KOSZT DWÓCH WYJAZDÓW DO POŻARU TRAW, PEWNIE JESZCZE TAKIE LEŻĄ W KOŚCIELNYCH PIWNICACH.

Lesław

Data: 10 stycznia 2021, 22:45 Pokaz \"kultury\" lewicowej.
I oni chcą rządzić. Paszła von.
Cham chamem na wieki wieków amen.

Michał

Data: 11 stycznia 2021, 00:06 Ludzie się Boga nie boją... Będzie to im ciążyć na szali podczas sądu ostatecznego...

mieszkaniec

Data: 11 stycznia 2021, 07:33 przykro patrzeć na to, co się dzieje w naszym społeczeństwie. Nie szanujemy siebie ani żadnych świętości. Niestety jest na to przyzwolenie rządzących, którzy podzielili społeczeństwo.


hehehe

Data: 11 stycznia 2021, 09:01 ksiega przymierza: \"23 Nie będziecie sporządzać obok Mnie bożków ze srebra ani bożków ze złota nie będziecie sobie czynić.\" to chyba cosss sie popsulo ale tak to jest w swiecie hipokryzji i zaklamania koscioly i posagi za miliardy a ludzie za co przezyc nie maja do 1 bo wszystko zamkniete na 6 spustow


Ksząkalski

Data: 11 stycznia 2021, 09:40 Pewnie to ci od pięknej lempart z piorunami😆

Ania

Data: 11 stycznia 2021, 10:40 Ludzie to już nawet Boga się nie boją


Krzakers

Data: 11 stycznia 2021, 11:26 Będę się za nich modlił...

WalićPIS

Data: 11 stycznia 2021, 15:29 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Filip

Data: 11 stycznia 2021, 16:06 @ mieszkaniec
Nie o figurkę tu chodzi a o czyn ,bardzo niegodny.

Smutek serce wypełnia...

Data: 11 stycznia 2021, 16:58 Serce pęka, gdy czyta się coś takiego. Ja rozumiem,że nie każdy jest wierzący, ale to nie znaczy że trzeba niszczyć rzeczy święte.
A gdzie jest szacunek do symboli i dóbr? Ludzie trochę tolerancji. Nie chcecie chodzić do kościoła, jestescie ateistami to se bądźcie, ale nie niszczyć tego, co dla nas katolików jest Święte i najważniejsze!!! Pan Bóg Wam każdy grzech i każde przewinienie na sądzie ostatecznym policzy i przypomni. Jedyne co można zrobić to modlić się za was żebyście się opamietali i nawrócili. Smutne jest to, że dzieją się coraz częściej takie rzeczy w Polsce, gdzie większość kraju deklaruje, że są osobami wierzącymi. Szatan Wami rządzi, opetal was i teraz pociąga za sznurki. Skąd w was tyle zła i nienawiści? Nie macie żadnych hamulców... Jesteście bezwzględni i bezduszni. Szatan się cieszy, że ma coraz więcej ludzi, którzy ulegają pokusom i naleza już do niego. Będziecie się smażyć w piekle za takie brutalne czyny.


Paweł

Data: 11 stycznia 2021, 18:16 Smutne to niezmiernie. Co się stało z naszym społeczeństwem?!

Ola

Data: 11 stycznia 2021, 19:04 Brak słów to balwochlastwo

elwe

Data: 11 stycznia 2021, 19:22 Panie Jezu wybacz im.

Jazzz

Data: 12 stycznia 2021, 00:59 Ktoś napisał że - jest na to przyzwolenie rządzących, bo podzielili społeczeństwo. A ja na to, że spór, róznica zdań a nawet kłótnia w ważnej sprawie, TO CECHA CHARAKTERYSTYCZNA DEMOKRACJI. Najlepszego systemu jaki do tej pory wymyślono. Czasy, kiedy wszyscy mieli rzekomo takie samo zdanie, minęły, mam nadzieje bezpowrotnie. Ale pamiętajcie że demokracja to rządy większości, nie wszystkich, tylko tych którzy wygrali wybory, jesli to uszanujemy to już jest połowa sukcesu. Wszystkie problemy z jakimi boryka się ostatnio demokracja leżą w jednym punkcie. To kultura. Starożytni wymyslili demokrację po to żeby wszystkich sporów nie rozstrzygać przy pomocy miecza. Żeby rozmawiać, wymieniać poglądty, sprzeczać się ale jednocześnie PRZEDSTAWIAĆ ARGUMENTY. Ale o dziwo, w naszych czasach i to nie tylko w Polsce, wracają zwyczaje typowo barbarzyńskie. Na ulicach króluje chamstwo, bezczelność, ordynarna wulgarność, jednym słowem brak kultury, brak wychowania. PYTAMY SIEBIE. Dlaczego tak zachowują sie nasze dzieci ??? TO NIE JEST WINA RZADZĄCYCH. A jesli macie Państwo pretensje do rządzących, to wybierzcie sobie innych, bo jest demokracja.

Socjolog

Data: 12 stycznia 2021, 09:40 Sprawców skierować do pracy. Resocjalizacja w kopalni, kamieniolomy lub orzy chorych na Covid-19. Tak na 2 lata...

jak

Data: 12 stycznia 2021, 12:21 czytam wypociny lokalsow to mam ochote popelnic seppuku

Tatromaniak

Data: 12 stycznia 2021, 13:01 Brak słów do takiego zachowania i czynu. Mam nadzieję że policja szybko znajdzie sprawcę lub sprawców. 😔

mieszkaniec

Data: 12 stycznia 2021, 13:03 do Jazzz
Zgadzam się z Tobą odnośnie wychowania i naszej kultury (a właściwie ich braku).
Demokracja to rządy większości, ale zwróć uwagę, że nie otrzymali oni od społeczeństwa 50% poparcia. Nie jestem przekonany czy w demokracji nie powinieneś mieć możliwości nieprzyjęcia mandatu, tak jak teraz planują rządzący - raczej sprawa powinna być kierowana do sądu przez Policję i to sąd powinien określić czy mandat jest słuszny - szczególnie, gdy został nałożony na podstawie rozporządzenia, a nie ustawy - tak jak wynika to Konstytucji. Czy łamanie Konstytucji przez rząd to demokracja? - chyba na wschodzie.
Niestety, skoro my na dole widzimy, że rządzący łamią prawo, które sami stworzyli, pozwalają na agresję i czasami wręcz zachęcają do niej, to nie ma się co dziwić, iż mamy to co mamy - upadek moralności, chamstwo, bezczelność i brak poszanowania dla innych.


Monika bartys

Data: 12 stycznia 2021, 18:24 a to mój ulubiony POKESTOP z męzem jedzimy tam autem i bijemy i grozimy dzieciom którzy chca odbic nasz GYM, poza tym w GK też jezdzimy i straszymy dzieciaki

Marco

Data: 13 stycznia 2021, 04:31 Gdy były niszczone symbole komunistyczne większość Polaków się cieszyła bo utożsamiały ideologię śmierci, zamordyzmu i nieszczęść. Ale przecież każdy kto choć trochę czyta dobrze wie, że podobne funkcje w historii Polski piastował i nadal piastuje kościół katolicki. To ideologia i organizacja od zawsze antypolska: wspieranie krzyżaków, wspieranie zaborców, wspieranie Targowicy (główni zdrajcy Konstytucji 3 Maja to biskupi), wspieranie nazizmu (przerzucanie przez Watykan do Argentyny faszystowskich zbrodniarzy) a nawet wspieranie komunizmu (ponad 30% księży współpracowało z SB) a teraz wspieranie i krycie pedofilów (badania w USA i Irlandii wykazały, że niemal co 10 ksiądz jest gwałcicielem dzieci - myślicie, że w zdewociałej Polsce jest inaczej?). Zacznijmy więc od tego czy ta kapliczka przypadkiem nie jest samowolą budowlaną...?

rydzyk

Data: 13 stycznia 2021, 08:25 dajcie mnie jeszcze gotowki bo malo mam

HANIA

Data: 14 stycznia 2021, 17:04 BARDZO SMUTNA WIADOMOŚĆ. MARYJO KRÓLOWO POLSKI MÓDL SIĘ ZA NAMI I ZA CAŁY ŚWIAT AMEN. 🙈🙈🙈🙈

Magja

Data: 14 stycznia 2021, 19:55 Brak mi słów.
Ta figura Matki Bożej była moją pamiątką rodzinną.
Moi dziadkowie podczas okupacji ofiarowali tę figurę do kościoła Świętej Trójcy w Chynowie.
Po 80 latach wandale sprofanowali figurę.
Sprawcy powinni być ukaraniSprawiedliwy

Data: 18 stycznia 2021, 12:22 Apel i prośba do mieszkańców
Za tak bestialskie zachowanie sprawcy muszą być ukarani!!!
Szli od Sibikowa Parcela w stronę Czaplinka i Wincentowa.
Jesli wiesz lub usłyszałeś kto to zrobił zgłoś sprawę policji lub dzielnicowym albo dyskretnie osobie z bliższego kregu np. radnym lub sołtysowi.
Nie możemy się bać małolatów i tolerować takich zachowań.


Milicjant

Data: 24 stycznia 2021, 10:11 Przeciez wszyscy już wiedzą kto tam był i policja również ,i tak nic z tym nie zrobią . Wszystkie drogi prowadzą do leżącego bloku w wincenowie .puk ,puk,halo milicja, przyszliśmy po Ciebie, otwieraj!!!

Loko

Data: 25 stycznia 2021, 18:08 Więc wincentowskie barakowe gnoje ,popisaliscie się, ale już wyplynelo kto jest kto 😳 jednego z nich matka jest fryzjerka, jest ich parę na wiosce więc administrator niech nie ukrywa tego wpisu ponieważ jednoznacznie nie okreslilem osoby A drugi to jego sąsiad , co chodzi jak czapla ,jak by podskakiwał na pietach . Reszta gnoi to kwestia chwili. Jeśli policja nic z tym nie zrobi to osobiście wytocze im proces o obrazę uczuć religijnych