Zdewastowano kapliczkę w Sobikowie
Dodano: 10 stycznia 2021; W nocy z soboty na niedzielę (ok. godziny 1:00) doszło do dewastacji kapliczki w Sobikowie obok przychodni - informuje anonimowo jeden z mieszkańców.
Kilku sprawców uszkodziło i połamało figurkę Matki Boskiej. O sprawie poinformowana została Policja, która będzie m.in. analizować nagrania z okolicznych monitoringów.
Mieszkańcy czekają na wszelkie informacje od osób mogących pomóc w ustaleniu sprawców wandalizmu.
(mat)

Dodaj swój komentarz



Najnowsze artykuły
- Festiwal Wody i jubileusz 20-lecia ZGK w Górze Kalwarii
- Dlaczego po weekendzie albo urlopie nadal czujemy zmęczenie?
- Na dwóch kółkach z dwoma promilami po Pijarskiej
- Jak wybrać najlepsze studio tatuażu w Warszawie
- Wzmożony ruch wojsk – spokojnie, to ćwiczenia!
- Wianki na Urzeczu 2026 - Urzeckie sploty
- Srebro i brąz dla zawodników FC Centrum Tang Soo Do
- Uczniowie Szkoły Podstawowej w Baniosze odwiedzili piaseczyńskich policjantów
- Policjantka odwiedziła przedszkolaki z gminy Góra Kalwaria
- Jakie elementy najczęściej obejmują szkolenia transportowe?
Ostatnio na forum
Na dwóch kółkach z dwoma promilami po Pijarskiej
***: Brawo panowie. Tylko szybkość i zdecydowanie przynosi efekty.
Na dwóch kółkach z dwoma promilami po PijarskiejX: Jaka to Pijarska
Gorąco wokół przebiegu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej przez Górę Kalwariędo Pana Rajmunda: Typowe stwierdzenie kogoś kto chce pomyślał sobie "zostanę politykiem"....
"Nie możemy wyjść z posesji". Mieszkanka chce ograniczenia tonażowegoXyz: Ale ta pani sama nie zgodziła się, aby robić koło niej asfalt. Myślała,...
Gorąco wokół przebiegu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej przez Górę KalwarięRajmund Wiśniewski: Do 'do Pana Rajmunda' nie odbiegaj proszę od tematu




Ostatnio dodane ogłoszenia
barachło
Admino
Mieszkanka
Geażyna Michalska
Ola
Nauczyciel
Irka
mieszkaniec
Lesław
I oni chcą rządzić. Paszła von.
Cham chamem na wieki wieków amen.
Michał
mieszkaniec
hehehe
Ksząkalski
Ania
Krzakers
WalićPIS
Filip
Nie o figurkę tu chodzi a o czyn ,bardzo niegodny.
Smutek serce wypełnia...
A gdzie jest szacunek do symboli i dóbr? Ludzie trochę tolerancji. Nie chcecie chodzić do kościoła, jestescie ateistami to se bądźcie, ale nie niszczyć tego, co dla nas katolików jest Święte i najważniejsze!!! Pan Bóg Wam każdy grzech i każde przewinienie na sądzie ostatecznym policzy i przypomni. Jedyne co można zrobić to modlić się za was żebyście się opamietali i nawrócili. Smutne jest to, że dzieją się coraz częściej takie rzeczy w Polsce, gdzie większość kraju deklaruje, że są osobami wierzącymi. Szatan Wami rządzi, opetal was i teraz pociąga za sznurki. Skąd w was tyle zła i nienawiści? Nie macie żadnych hamulców... Jesteście bezwzględni i bezduszni. Szatan się cieszy, że ma coraz więcej ludzi, którzy ulegają pokusom i naleza już do niego. Będziecie się smażyć w piekle za takie brutalne czyny.
Paweł
Ola
elwe
Jazzz
Socjolog
jak
Tatromaniak
mieszkaniec
Zgadzam się z Tobą odnośnie wychowania i naszej kultury (a właściwie ich braku).
Demokracja to rządy większości, ale zwróć uwagę, że nie otrzymali oni od społeczeństwa 50% poparcia. Nie jestem przekonany czy w demokracji nie powinieneś mieć możliwości nieprzyjęcia mandatu, tak jak teraz planują rządzący - raczej sprawa powinna być kierowana do sądu przez Policję i to sąd powinien określić czy mandat jest słuszny - szczególnie, gdy został nałożony na podstawie rozporządzenia, a nie ustawy - tak jak wynika to Konstytucji. Czy łamanie Konstytucji przez rząd to demokracja? - chyba na wschodzie.
Niestety, skoro my na dole widzimy, że rządzący łamią prawo, które sami stworzyli, pozwalają na agresję i czasami wręcz zachęcają do niej, to nie ma się co dziwić, iż mamy to co mamy - upadek moralności, chamstwo, bezczelność i brak poszanowania dla innych.
Monika bartys
Marco
rydzyk
HANIA
Magja
Ta figura Matki Bożej była moją pamiątką rodzinną.
Moi dziadkowie podczas okupacji ofiarowali tę figurę do kościoła Świętej Trójcy w Chynowie.
Po 80 latach wandale sprofanowali figurę.
Sprawcy powinni być ukarani
Sprawiedliwy
Za tak bestialskie zachowanie sprawcy muszą być ukarani!!!
Szli od Sibikowa Parcela w stronę Czaplinka i Wincentowa.
Jesli wiesz lub usłyszałeś kto to zrobił zgłoś sprawę policji lub dzielnicowym albo dyskretnie osobie z bliższego kregu np. radnym lub sołtysowi.
Nie możemy się bać małolatów i tolerować takich zachowań.
Milicjant
Loko