Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

ZGK: poważna awaria wodociągu w ul. Grójeckiej

Dodano: 29 listopada 2020; W sieci wodociągowej w ulicy Grójeckiej w Górze Kalwarii doszło do poważnej awarii, która spowodowała duży wyciek wody do gruntu - informuje Zakład Gospodarki Komunalnej.

Oto pełny komunikat ZGK:

W sieci wodociągowej w ulicy Grójeckiej w Górze Kalwarii doszło do poważnej awarii, która spowodowała duży wyciek wody do gruntu. Służby eksploatacyjne ZGK niezwłocznie po jej zidentyfikowaniu, były zmuszone do zamknięcia zasilania wodociągu na odcinku ul. Grójeckiej od ul. Ogrodowej do ul. Marianki oraz w ul. Rzemieślniczej i ul. Śniadeckich.

W najbliższym czasie na wskazanym odcinku zostaną przygotowane dla Państwa dwa zastępcze punkty poboru wody. Niezwłocznie po ich podstawieniu, poinformujemy Państwa o dokładnej lokalizacji.

Skala wycieku wody do gruntu spowodowała znaczne rozmiękczenie gleby w miejscu prac naprawczych, niemożliwe do usunięcia lub mechanicznego zmniejszenia zawilgocenia. Służby eksploatacyjne ZGK stale monitorują poziom wilgotności gleby tak, aby w pierwszym możliwym momencie przystąpić do wykonania wykopu i usunięcia awarii. W aktualnych warunkach przystąpienie do usuwania awarii nie jest możliwe. Konsekwencją natychmiastowej realizacji wykopu byłaby znaczna migracja rozmiękczonej gleby, brak możliwości realnego dostania się do elementów sieci i zniszczenia prywatnej infrastruktury, w tym przede wszystkim ogrodzenia.

O bieżących postępach w usuwaniu awarii, w tym szczegółowej lokalizacji beczkowozów z wodą pitną, będziemy na bieżąco Państwa informować. Niestety, znaczne rozmiękczenie gleby i brak możliwości dostania się do elementów sieci może powodować przywrócenie wody do Odbiorców na wskazanym odcinku w dniu jutrzejszym. Nasze służby będą pracowały nad możliwością jak najwcześniejszego przywrócenia dostaw wody. Wszystkie informacje będą Państwu dostarczane na bieżąco.

Wieczorem ZGK poinformowało, że "stopień zawilgocenia gruntu nie pozwolił na przystąpienie do prac naprawczych w dniu dzisiejszym". Zapowiedziano, że jutro we wczesnych godzinach porannych służby eksploatacyjne ZGK ponownie sprawdzą stan wilgotności gleby i rozpoczną prace wykopowe. - Niezwłocznie po ich wykonaniu, poinformujemy Państwa o planowanej godzinie zakończenia naprawy i przywrócenia dostaw wody do Odbiorców - zapewniła spółka.

Podstawione zostały dwa zastępcze punkty poboru wody: przy skrzyżowaniu ulic Grójeckiej i Rzemieślniczej oraz przy skrzyżowaniu ulic Grójeckiej i Sasanki.

(mat)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (7)

Alleluja

Data: 29 listopada 2020, 11:44 Przecież to Zakład Niegospodarki ,niczego dobrego po Was spodziewać się nie można.
Duży ubytek wody do grunku więc jesteście \"do przodu\" !

wolna sobota

Data: 30 listopada 2020, 06:03 \"Służby niezwłocznie\" a wody niema !
Nabajcowali i myślą że jesteśmy głupcami !

Ktos

Data: 30 listopada 2020, 07:03 Tym panom już dziękujemy
Może więcej dyrektorów niech zatrudnia

Oki

Data: 30 listopada 2020, 07:41 Na remontowanej drodze przez Górę Kalwarie co jakiś czas zapadają się studzienki, droga ta stwarza niebezpieczeństwo dla kierujących. Chyba warto by ktoś się przyjżał.

Małgorzata

Data: 30 listopada 2020, 19:24 Przez podnad pół godziny spuszczałam brudną wodę czy mogę liczyć na jakieś suweniry ,bonusy talony czy chociaż karnet ?

Jan

Data: 30 listopada 2020, 23:56 Od pół roku piszę o strasznych dziurach na drodze od Wareckiej do Wicentowa .. i co władze mają to w d.., bo nie jeżdżą do pracy, obecny burmistrz to jak była kampania wyborcza to u nas pod sklepem wiele rzeczy obiecywał... i co? Nie ma kto naprawić jezdnie - czy ja proszę o chodnik? Nie, tylko by ktoś pomyślał z radnych że mają od nas kasę i coś tym się należy.., wstyd by ludzie taki slalom uprawiali, gorzej niż od Rawy Ruskiej do Lwowa, i to ma być Unia? Myślicie o inwestycjach, a dziur w drodze od pół roku nie potraficie zakleić..., i co jakiś bezradny tym się zainteresował? Jak nas do Radomia przypiszą to tamte władze może będą dbać o ludzkie potrzeby a nie tylko podatki brać..., wstyd.

dziura kalwaria

Data: 1 grudnia 2020, 08:59 tutaj nic nikogo nie interesuje ma byc interes tak jak byl a obywatele cisza!!!!!