Zgodnie z literą prawa

Dodano: 3 marca 2023; Przepisy prawne dla większości z nas mogą być zawiłe, skomplikowane i w efekcie niezrozumiałe, a przełożenie języka prawnego z aktów normatywnych na codzienne zastosowanie, to już nie lada wyczyn. To właśnie połączenie praktycznego podejścia do prowadzenia biznesu ze znajomością prawa powinno być domeną najlepszych kancelarii prawnych.


News will be here

Prowadzenie firmy niejednokrotnie wiąże się z wyzwaniami natury prawnej. Zależnie od rodzaju prowadzonej działalności i wielkości firmy to zarówno konieczność sporządzania umów o pracę, dzieło i zlecenie, ale też kontraktów z partnerami biznesowymi. Podmioty prowadzące sprzedaż towarów i usług za pośrednictwem Internetu są zobowiązane do posiadania klauzuli RODO oraz regulaminu sklepu. Firmy zajmujące się obsługą wspólnot mieszkaniowych często borykają się z problemem z uiszczaniem płatnościami przez właścicieli lokali mieszkalnych i podmiotów wynajmujących lokale usługowe. Podmioty startujące w przetargach potrzebują pomocy prawnej praktycznie na wszystkich etapach postępowania. Zdarzają się też niestety sprawy z zakresu prawa karnego – osoby prywatne czy firmy padają ofiarami przestępstw lub stawia im się i zarzuty popełnienia wykroczenia lub przestępstwa. W każdej z tych sytuacji niezbędna jest pomoc prawna, a wybór odpowiedniej kancelarii prawnej może zarówno firmy jak i osoby prywatne uchronić przed szeregiem trudności.

Nie każdy z nas może być adwokatem czy radcą i zapewne nie każdy nawet by chciał. W końcu podejmując decyzję o wyborze zawodu czy prowadzeniu działalności kierujemy się zainteresowaniami, pasją, albo po prostu czysto ekonomicznymi aspektami. I tak w swojej firmie nikt nie pełni jednocześnie roli księgowej, sprzątaczki, marketingowca, grafika, programisty, mechanika i oczywiście prawnika – te zadania zleca się pracownikom lub usługodawcom, a samodzielnie należy robić to, co się lubi najbardziej i co przynosi największe dochody – z tego samego założenia wychodzi Kancelaria Prawna Capital Legal, a dokładniej – tworzący ją radcy i adwokaci. Zdejmują z barków przedsiębiorcy ciężar prowadzenia zawiłych postępowań i pomagają w praktyce zastosować normy prawne, tak aby przedsiębiorca mógł swoją pracę wykonywać zgodnie z literą prawa, skupiając się na powiększaniu dochodów i rozwoju firmy.