Zielona Ostoja II w Górze Kalwarii. Rusza wyjątkowy projekt mieszkaniowy

Dodano: 10 kwietnia 2024; Materiał promocyjny Spółdzielnia Mieszkaniowa w Górze Kalwarii rozpoczyna nową inwestycję, Zielona Ostoja II. Mieszkania w nowym budynku zlokalizowanym u zbiegu ulic Rybie i Budowlanych, będzie można nabyć na zasadach spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu.


News will be here

Po 31 latach Spółdzielnia Mieszkaniowa w Górze Kalwarii wraca do sprzedaży mieszkań w trybie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu. - Zdecydowaliśmy się na taki tryb, ponieważ nie wszystkich stać na to, aby kupić mieszkanie za gotówkę u dewelopera. Są też osoby młode, które mają problemy z uzyskaniem kredytu – tłumaczy prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Górze Kalwarii Krzysztof Rychlewski.

Wpłacasz 30 proc. i masz własne M


Czym tryb ten różni się od zakupu mieszkań na rynku komercyjnym, na przykład od dewelopera? - Mieszkania proponowane przez naszą spółdzielnię w ramach projektu Zielona Ostoja II nie będą wymagały zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Spółdzielnia będzie finansowała mieszkania na zasadzie kredytu, a zainteresowane osoby będą podpisywały z nami umowę – wyjaśnia prezes SM. - Aby zamieszkać w takim lokalu trzeba będzie wpłacić około 30 proc. jego wartości. U dewelopera trzeba zapłacić 100 proc. gotówką albo posiłkując się kredytem – zaznacza Krzysztof Rychlewski.

Jaka będzie cena takiego mieszkania? - Wychodzimy z ceną 7500 zł za metr kwadratowy. Obecnie na rynku komercyjnym w Górze Kalwarii ceny u deweloperów zaczynają się od 8200 zł za mkw. Jak widać, już na wstępie klienci zyskują około 700 zł, czyli przy średnim mieszkaniu 50 m2 daje to 35 tys. zł – wylicza prezes SM w Górze Kalwarii.  

Władze spółdzielni szacują, że aby zamieszkać w mieszkaniu dwupokojowym o powierzchni 40 metrów trzeba będzie wpłacić w granicach 90-94 tys. zł. Resztę wartości mieszkania będzie spłacać się przez 25 lat razem z czynszem. Można to jednak będzie zrobić wcześniej. Co ważne, przy wcześniejszej spłacie nie będzie żadnych dodatkowych opłat.

Jak potencjalni zainteresowani mogą wejść w posiadanie takiego lokalu? - W połowie kwietnia planujemy ogłosić nabór. Warunki przystąpienia do niego zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej. Informacje będą też dostępne w naszym punkcie sprzedaży przy bloku Wyszyńskiego 1. Cała dokumentacja będzie do wglądu od dnia ogłoszenia naboru - informuje prezes Rychlewski.

Nabór zgodnie regulaminem potrwa od dnia ogłoszenia 17 kwietnia b.r. 14 dni czyli 2 tygodnie. Decydować będzie termin wpłynięcia wniosku, a więc klasyczna zasada "kto pierwszy, ten lepszy".

Pierwsza łopata już w lipcu 2024 roku


6-kondygnacyjny budynek będzie umiejscowiony na działce u zbiegu ulic Rybie i Budowlanych. Znajdzie się w nim 90 mieszkań, dwie klatki schodowe z windami. Przewidziano 90 miejsc parkingowych, część w garażu podziemnym a cześć wokół budynku. Będzie można również wykupić komórki lokatorskie.

Projekt zakłada, iż w budynku znajdą się mieszkania jedno-, dwu- lub trzy- pokojowe. Najmniejszy lokal będzie miał około 30 m kw powierzchni, a większe mieszkania około 56 mkw. Na ostatniej kondygnacji znajdzie się sześć mieszkań z antresolami, które powiększą powierzchnię lokali do 74 lub 78 mkw. Budynek zostanie włączony w system monitoringu spółdzielni. Będzie też ogrzewany z sieci ciepłowniczej SM.

Krzysztof Rychlewski zapowiada, iż jeśli w trakcie planowanego naboru zostanie zarezerwowanych 100 proc. lokali, to budowa ruszy już w lipcu tego roku. Ma potrwać około dwóch lat.       

Zawiadomienie o Naborze


1. Termin  I naboru – 17.04.2024 r. – 30.04.2024 r. Biuro czynne od 9:00 do 17:00
2. Nabór deklaracji będzie dokonywany zgodnie z kolejności zgłoszeń (kto pierwszy)
3. Wysokość wpłaty rezerwacyjnej – 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych). Wpłata w terminie 3 dni od podpisania umowy wstępnej.
4. Termin podpisania umowy wstępnej – w dniu złożenia deklaracji.
5. Przewidywany termin podpisania umów na Budowę –  do 3 miesięcy od zakończenia naboru.
6. Wszystkie dokumenty będą dostępne na stronie www.zielonaostoja.com.pl