Zimowe Grand Prix Polski w Kickboxingu 2023: 4 medale wędrują do Góry Kalwarii

Dodano: 18 stycznia 2023; Cykliczne międzynarodowe wydarzenie pod patronatem Polskiego Związku w Kickboxingu zorganizowane po raz siódmy w Mińsku Mazowieckim w klubie sztuk walk Wallhala Fight Club.


News will be here

Tegoroczne wydarzenie to rywalizacja 36 klubów z całej Polski i prawie 500 -set zawodników zgłoszonych w poszczególnych kategoriach walk ciągłych Light Contact, Kick Light oraz przerywanych Point Fighting wraz z dziecięcą formułą walki na piankowe pałki - Soft Stick.

Nasze miasto reprezentowali młodzi zawodnicy Fight Clubu Centrum Tang Soo Do na co dzień trenujący w kalwaryjskim ośrodku OSIR-u przy ul. Por.J.Białka 7. Po całodniowych zmaganiach wywalczyliśmy odpowiednio następujące lokaty i medale:

1x złoto Jagoda Karolewska Point Fighting -65kg. Kadet Starszy (K)
1x brąz Hania Mareczka Soft- Stick -135 cm. Dzieci (K)
1x brąz Igor Piotrowski Point Fighting -47kg. Kadet Młodszy (M)
1x brąz Stanisław Nowicki Point Fighting +69kg. Kadet Starszy (M)

Pozostała dwójka naszych fajterów zaklasyfikowała się opowiednio na miejscach:

Łukasz Smereczyński kategoria Point Fighting +47kg. Kadet Młodszy (M) – 5 miejsce
Jakub Jabłonkowski kategoria Point Fighting +47kg. Kadet Młodszy (M) – 6 miejsce

Obydwaj ulegli w początkowej fazie rozgrywek przegrywając z zawodnikami warszawskiego klubu NINJA Academy oraz piaseczyńskiego X-Fight.

Pierwszy i bardzo udany noworoczny start zaliczyli wymieni wcześniej Igor Piotrowski i Stanisław Nowicki rywalizujący w dwóch kategoriach rocznikowych Kadet Młodszy i Kadet Starszy. Obaj z nich prowadzili bardzo widowiskowe walki niejednokrotnie z czołowymi zawodnikami Narodowej Kadry Kickboxingu stojące na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Oba medale i 3 miejsca to bardzo wielki sukces klubu a także poszczególnych zawodników mając na uwadze nie tylko przerwę świąteczną ale też bardzo wysoki poziom jaki charakteryzuje sportowe wydarzenie.

Jedyna przegrana Stanisława to świetna walka z późniejszym mistrzem „królewskiej” kategorii (open w górę) Kadetów Starszych +69 kg Point Fighting, czołowym zawodnikiem Łódzkiego  klubu Knock-Out Bełchatów a jednocześnie ubiegłorocznym reprezentantem naszego kraju w Mistrzostwach Świata Kickboxingu we włoskim Lido Di Jesolo.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo i trzymania za naszych rodzimych fighterów kciuków w następnych wydarzeniach sportowych.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!