Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Żywotność baterii w Twoim iPhone – sposoby na jej przedłużenie?

Dodano: 29 grudnia 2019; Wielu użytkowników smartfonów skarży się na coraz szybsze rozładowywanie baterii. Jest to część iPhone, która zużywa się z czasem i niemożliwe jest całkowite zatrzymanie tego procesu. Można jednak zadbać o stan baterii, wyrabiając korzystne nawyki użytkowania telefonu i ładowania baterii. W ten sposób zachowamy jej pełną sprawność nawet przez rok intensywnego użytkowania. Warto zastosować się do wskazówek, gdyż bateria nie jest objęta roczną gwarancją producenta, z wyjątkiem rzadkich przypadków wad fabrycznych. Pomóc nam może za to pogwarancyjny serwis iPhone.

Wielu użytkowników smartfonów skarży się na coraz szybsze rozładowywanie baterii. Jest to część iPhone, która zużywa się z czasem i niemożliwe jest całkowite zatrzymanie tego procesu. Można jednak zadbać o stan baterii, wyrabiając korzystne nawyki użytkowania telefonu i ładowania baterii. W ten sposób zachowamy jej pełną sprawność nawet przez rok intensywnego użytkowania. Warto zastosować się do wskazówek, gdyż bateria nie jest objęta roczną gwarancją producenta, z wyjątkiem rzadkich przypadków wad fabrycznych. Pomóc nam może za to pogwarancyjny serwis iPhone.

Oszczędzaj energię – wyłącz zbędne procesy

Najprostszym działaniem, które może znacząco wydłużyć żywotność baterii, jest regularne wyłączanie działających w tle aplikacji. Można to zrobić bez dodatkowych pomocy lub korzystając z popularnych task killerów. Aplikacje nie są jednak jedynym powodem szybkiego rozładowywania się telefonu. Jeśli nie korzystamy aktualnie z Wi-Fi i Bluetooth, wyłączmy je w ustawieniach iPhone. W przeciwnym razie telefon będzie niepotrzebnie wykrywał sieci i urządzenia, z którymi można się połączyć. Energię można także zaoszczędzić, zmniejszając jasność wyświetlacza i wygaszając go, gdy na chwilę zostawiamy telefon.

Nawyki, które zminimalizują zużywanie się baterii

Istnieje kilka sposobów na to, by trwałe zmniejszanie się pojemności baterii zachodziło wolniej. Zaleca się na przykład stałe utrzymywanie poziomu naładowania powyżej 75%, gdy jest to możliwe. Korzystne jest zatem częste ładowanie baterii, gdziekolwiek mamy dostęp do zasilania. Nie używajmy jednak iPhone, kiedy jest podłączony do ładowarki. Lepiej poczekać, aż osiągnie pożądany poziom naładowania i odłączyć go na czas aktywnego użytkowania. Nigdy nie powinno się dopuszczać do całkowitego rozładowania baterii, a jeśli się zdarzy, należy jak najszybciej naładować ją z powrotem. Pomoże w tym przenośny powerbank. Nie bez znaczenia jest także temperatura – iPhone nie powinien być wystawiany na bardzo niskie lub wysokie temperatury. W ogrzaniu go pomoże etui, a w schłodzeniu – wentylacja.

Kiedy należy wymienić baterię?

Jeśli bateria w iPhone rozładowuje się bardzo szybko i żadne sposoby na zaoszczędzenie energii nie pomagają, przyszedł czas na wymianę baterii. Nie jest to jedyny objaw jej zużycia – czasami bateria jest winna innych problemów, których nie kojarzymy z nią bezpośrednio. Może to być spowolniona praca telefonu – częste zacinanie się aplikacji i brak płynności przewijania. Na problemy z baterią wskazuje także szybkie nagrzewanie się telefonu i jego samoistne wyłączanie się. Możemy zauważyć też niewiarygodność widocznego w telefonie stanu naładowania baterii. Wszystkie te objawy wskazują na to, że warto odwiedzić serwis Apple, który świadczy usługi takie jak naprawa iPhone lub właśnie wymiana zużytej baterii. Po wymianie telefon powinien działać sprawniej, a bateria wytrzymywać dłuższy czas bez ładowania. Efekt jest warty poniesionych kosztów – pozwoli odłożyć w czasie wymianę smartfona na nowszy model.