Niezwykły mazowiecki zamek i koszarowe klimaty

5 marca 2023 r.

Mieszkańcy Mazowsza i ci, przejeżdżający tylko przez nie trasą wiodącą przez Górę Kalwarię, nie powinni mijać obojętnie Czerska. Ta urokliwie położona na wysokiej wiślanej skarpie wieś to prawdziwa turystyczna atrakcja. Rzesze podróżujących przyciąga przede wszystkim ruinami XIV-wiecznego gotyckiego zamku. Jego trzy ceglane wieże, dumnie wznoszą się nad pradoliną Wisły.
Czytaj więcej

Historia i rozwój opakowań do żywności

4 marca 2023 r.

Czy widząc na sklepowych półkach setki produktów w zaawansowanych technologicznie opakowaniach, zastanawiałeś się kiedyś, jak pakowano żywność w przeszłości, przed erą plastiku? Zobacz, jak opakowania zmieniały się na przestrzeni wieków.
Czytaj więcej

Zgodnie z literą prawa

3 marca 2023 r.

Przepisy prawne dla większości z nas mogą być zawiłe, skomplikowane i w efekcie niezrozumiałe, a przełożenie języka prawnego z aktów normatywnych na codzienne zastosowanie, to już nie lada wyczyn. To właśnie połączenie praktycznego podejścia do prowadzenia biznesu ze znajomością prawa powinno być domeną najlepszych kancelarii prawnych.
Czytaj więcej

Piękny dom lub mieszkanie - skorzystaj z pomocy architekta wnętrz

3 marca 2023 r.

Sposób urządzenia wnętrza ma wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie i samopoczucie. Warto więc skorzystać z pomocy architekta wnętrz, który wie, jak dostosować wnętrze do potrzeb klienta. Na czym polega projektowanie wnętrz?
Czytaj więcej

6 sposobów na tańsze OC samochodowe dla mieszkańców Góry Kalwarii

3 marca 2023 r.

Podobnie jak w całej Polsce, tak i w Górze Kalwarii mieszkańcy mocno odczuwają wysoką inflację. Rosną ceny dosłownie wszystkiego, dlatego warto poszukiwać oszczędności tam, gdzie się da. Jedną z możliwości jest obowiązkowe dla kierowców ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – dowiedz się, jak maksymalnie obniżyć jego cenę.
Czytaj więcej

Pracuj w nowym supermarkecie w parku handlowym Glinianka w Łubnej

1 marca 2023 r.

Powoli dobiega końca budowa parku handlowego Glinianka zlokalizowanego w Łubnej. Sieć Carrefour, która otworzy w nowym centrum swój supermarket rozpoczęła już poszukiwania pracowników do nowego sklepu. Firma szuka osób na stanowiska podstawowe oraz kierownicze. Pracę w Carrefour znajdą zarówno osoby z doświadczeniem w handlu oraz takie, które dopiero zaczynają swoją karierę zawodową w tej branży.
Czytaj więcej

Czym jest waporyzator i co warto o nim wiedzieć?

24 lutego 2023 r.

Przyjmowanie suszu roślinnego w postaci par do inhalacji jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem, które pozwala miłośnikom ciekawych smaków i ziołolecznictwa korzystać z dobrodziejstw przyrody. W związku z tym, że coraz więcej osób dołącza do wapowania, warto przez chwilę zastanowić się, jak wygląda, jak działa i co w ogóle warto wiedzieć o samym urządzeniu, które do niego służy.
Czytaj więcej

Co warto wiedzieć o odzieży chłodzącej?

23 lutego 2023 r.

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, jak ważne jest posiadanie odpowiedniej odzieży w zakładzie pracy. Ma ona na celu nie tylko ochronę osobistego ubrania przed zniszczeniem, lecz przede wszystkim ma zapewniać odpowiednie zabezpieczenie zdrowia, a nawet życia. Szczególnie istotna jest w tym wypadku specjalna odzież chłodząca. Co powinno się o niej wiedzieć przed jej zakupem?
Czytaj więcej

Jakie koszty ponosi franczyzobiorca?

22 lutego 2023 r.

Koszty franczyzy to jedna z podstawowych kwestii analizowanych przez przedsiębiorców, którzy mają świadomość tego, co to jest franczyza i decydują się na podjęcie działalności gospodarczej w tej formie.
Czytaj więcej

Szalunek tracony - wszystko co chcesz wiedzieć

21 lutego 2023 r.

Podczas budowy elementów betonowych, takich jak wieńce, niezbędne jest użycie szalunków, aby zapewnić ich właściwe wykonanie i trwałość. W ostatnim czasie deskowanie tracone stało się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, a to ze względu na wiele zalet, jakie oferuje.
Czytaj więcej