Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

ZUS radzi: co zrobić gdy szkoła lub przedszkole są zamknięte?

27 marca 2019 r.

Zapewnienie opieki dziecku w przypadku niespodziewanego zamknięcia szkoły lub przedszkola może nastręczać rodzicom wielu trudności. ZUS przypomina, że w sytuacji, gdy nie ma z kim zostawić dziecka w wieku do 8 lat, rodzice mogą zająć się nim sami i wystąpić o wypłatę zasiłku opiekuńczego.
Czytaj więcej

Podarować chwile szczęścia

16 marca 2019 r.

Grupa młodzieży z Technikum nr 2 w Górze Kalwarii postanowiła wnieść trochę radości w życie osamotnionych i często schorowanych podopiecznych miejscowego Domu Pomocy Społecznej.
Czytaj więcej

Gotujemy z Pawłem Serafinem: Wołowina lokalnie...

10 marca 2019 r.

W oczekiwaniu na wiosnę, kiedy nasze podniebienia i żołądki oczekują konkretnego rozwiązania w kwestii niedzielnego obiadu.
Czytaj więcej

KUPS: Podwyżka VAT na napoje owocowe doprowadzi do potężnych strat sadowników

6 marca 2019 r.

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków wielokrotnie apelowała do Rządu RP o nie przyjmowanie zmian, zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów w zakresie podwyżki podatku VAT z 5 proc. do 23 proc. na napoje z min. 20 proc. udziałem soków lub przecierów z owoców i warzyw.
Czytaj więcej

Radar na Puławskiej wkrótce zacznie działać

20 lutego 2019 r.

Fotoradar na ul. Puławskiej zacznie działać za kilka tygodni i dopiero wówczas posypią się pierwsze mandaty - informuje portal haloursynow.pl.
Czytaj więcej

Trwa rekrutacja do Młodzieżowego Klubu Dziennikarskiego

14 lutego 2019 r.

Do 25 lutego potrwa rekrutacja do Młodzieżowego Klubu Dziennikarskiego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

Historia miłosna Cioska i Judytki – bezpłatne przedstawienie dla dzieci

11 lutego 2019 r.

Miłosne uniesienia, wielkie emocje i moc przygód – to recepta na udaną historię! Już 16 lutego maluchy odwiedzające Centrum Handlowe Auchan Piaseczno poznają historię zakochanego Cioska i Judytki. Udział w przedstawieniu jest bezpłatny!
Czytaj więcej

Regionalne smaki kuchni polskiej

10 lutego 2019 r.

Kuchnia Polska w ostatnich latach narodziła się ponowie.
Czytaj więcej

Oddaj głos na lokalną inicjatywę w Górze Kalwarii

22 stycznia 2019 r.

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. W regionie konkurują ze sobą: Fundacja z Nami Warto, Stowarzyszenie „Cendrowianki”, Grójecki Ośrodek Kultury.
Czytaj więcej

Bezpieczne Ferie - wykaz punktów kontroli autokarów

20 stycznia 2019 r.

Ferie w województwie mazowieckim zaczynają się 28 stycznia. Policjanci ruchu drogowego również się do nich przygotowują. Będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Dlatego zarówno w Warszawie jak i we wszystkich powiatach garnizonu stołecznego zostały wyznaczone miejsca, gdzie będą odbywać się kontrole autokarów. Policjanci uważnie sprawdzą stan techniczny pojazdów, ich przygotowanie pod kątem przewożenia pasażerów i bagaży oraz przygotowanie kierowców do jazdy.
Czytaj więcej