Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Co to jest tensometr foliowy?

18 listopada 2021 r.

Tensometr foliowy to rodzaj czujnika, który służy do mierzenia względnych zmian odkształcenia materiału, spowodowanych działaniem przyłożonych sił. To jednocześnie jedna z najbardziej sprawdzonych technologii sensorycznych, stosowana na całym świecie. Odkształcenie, czyli zmiana długości jest rejestrowana jako ściskanie lub rozciąganie. Obie kwestie zależą od elastycznych właściwości danego materiału.
Czytaj więcej

Jak mądrze wybrać przedszkole dla dziecka?

16 listopada 2021 r.

Warto zadbać o mądry wybór przedszkola dla dziecka. Dzieci spędzają w przedszkolu dużo czasu i wywiera ono ogromny wpływ na ich rozwój. Dobre przedszkole dostarcza praktycznej wiedzy o otaczającym świecie, uczy samodzielności i nawiązywania relacji międzyludzkich. Z naszego artykułu dowiesz się na co zwracać uwagę podczas poszukiwania przedszkola dla Twojego malca.
Czytaj więcej

Firma w Estonii - co musisz wiedzieć, by ją założyć

16 listopada 2021 r.

Prowadzenie działalności gospodarczej w Estonii ma wiele zalet. Zanim jednak zaczniesz przygotowywać się do rejestracji, sprawdź nasz artykuł i dowiedz się, co jest niezbędne do założenia spółki na terenie tego kraju!
Czytaj więcej

Czy warto być podatnikiem VAT?

15 listopada 2021 r.

Zakładasz firmę i zastanawiasz się nad formą rozliczania podatku dochodowego? Możesz wybrać między ryczałtem, rozliczeniem według skali podatkowej lub liniowej albo zostać VATowcem. VAT to podatek od obrotu towarów i usług. Niektóre podmioty są zobowiązane do jego rozliczania przez obowiązujące przepisy prawne. Sprawdź, kiedy trzeba, a kiedy warto zostać VATowcem.
Czytaj więcej

Axi Card opinie. Jak odbierane są usługi Axi Card?

13 listopada 2021 r.

Nic tak nie weryfikuje ofert dostępnych na rynku finansowym jak sami użytkownicy. Klienci bardzo często trafnie i szybko wyłapują te usługi, którym warto poświęcić trochę uwagi i zaufać, a także weryfikują te, które mogą wydawać się podejrzane. Tym samym, zapoznając się z opiniami dostępnymi w sieci, bardzo łatwo można wydedukować, jak kształtuje się zaufanie względem różnych marek. W przypadku Axi Card możemy mówić o zdecydowanym pozytywnym odbiorze – dlaczego tak jest?
Czytaj więcej

Jak uzyskać odszkodowanie z kolizji, jeśli sprawca ucieknie?

12 listopada 2021 r.

Doszło do kolizji, a sprawca uciekł. Takie sytuacje zdarzają się często. Sprawa nie jest zbyt skomplikowana, jeśli udało nam się zapamiętać lub zapisać numery rejestracyjne. Dużo gorzej przedstawia się sytuacja, jeśli sprawca zdarzenia zbiegł a my nie mamy zapisanych numerów rejestracyjnych. W takiej sytuacji jednak nie jesteśmy bez szans na uzyskanie odszkodowania.
Czytaj więcej

Jak spędzić jesienne wieczory?

4 listopada 2021 r.

Jesień to pora roku, którą część osób wręcz uwielbia, a część darzą antypatią. Ci pierwsi lubią zachwycać się jej urokami w mieście, drudzy zaś preferują rozrywki oferowane poza świeżym powietrzem, jak na przykład pójście do teatru, kina czy restauracji. Sięganie po dostęp do kultury może być dobrym pomysłem na zaplanowanie jesiennego wieczoru dla wszystkich, bez względu na ich preferencje. Wyjście do teatru połączyć można na przykład ze spacerem i podziwianiem kolorowych, jesiennych liści.
Czytaj więcej

Wymiana amortyzatora w samochodzie krok po kroku

2 listopada 2021 r.

Amortyzatory w Waszych samochodach mają za zadanie pochłaniać wstrząsy i uderzenia powstające podczas jazdy po powierzchni, która nie jest idealnie gładka.Bez sprawnych amortyzatorów, opony mogą stracić kontakt z nawierzchnią, zmniejszając zdolność panowania nad pojazdem.
Czytaj więcej

Trampoliny w Warszawie – nowy sposób na aktywną rozrywkę!

27 października 2021 r.

Ścianki wspinaczkowe, escape roomy czy sale zabaw – to jeszcze nie wszystko, gdy chodzi o ciekawą rozrywkę w mieście. Teraz popularne są trampoliny!
Czytaj więcej

Do jakich usług wykorzystywani są alpiniści przemysłowi w miastach

26 października 2021 r.

Dlaczego warto skorzystać z usług alpinistycznych w mieście? Z czym to się wiąże? Jakie są tego plusy? Do jakich prac można wynająć alpinistów w Warszawie? Na te oraz na inne wasze pytania postaramy się odpowiedzieć, dzięki czemu będziecie wiedzieli dla czego warto skorzystać z usług alpinistycznych na terenie Warszawy, oraz z czym to się wiąże.
Czytaj więcej