Bezpieczeństwo w miejscu pracy - jak zapewnić pracownikom najwyższą ochronę?

23 marca 2023 r.

Przepisy BHP powinny być przestrzegane w każdym zakładzie pracy. Niezależnie od tego, czy do czynienia mamy z biurem, czy też zakładem usługowym, musimy stosować się do zasad higieny i bezpieczeństwa pracy. Właściciel firmy odpowiada za to, by swoim pracownikom zapewnić jak najwyższą ochronę. W jaki sposób tego dokonać?
Czytaj więcej

Celebryci i gwiazdy przyjadą do Góry Kalwarii

23 marca 2023 r.

Już w kwietniu celebryci, gwiazdy, twórcy oraz aktorzy zmierzą się z offroadowymi przeszkodami i przetestują swoje umiejętności jazdy w ciężkich warunkach.
Czytaj więcej

Dla kogo deklaracja PIT 36?

23 marca 2023 r.

Deklaracja podatkowa PIT 36 jest dedykowana dla osób, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych według skali podatkowej. Deklarację PIT 36 lub PIT 36L (podatek liniowy) należy złożyć do Urzędu Skarbowego do dnia 2 maja 2023 roku. W artykule wyjaśniamy, jak najwygodniej i całkowicie bez stresu wysłać swoje rozliczenie PIT.
Czytaj więcej

Podróż samolotem - o czym warto pamiętać?

21 marca 2023 r.

Pierwsza podróż samolotem wielu osób może budzić ogromne emocje. Nic w tym dziwnego: przecież nie jest to codzienna forma podróżowania, do tego jest bardzo spektakularna. Warto pamiętać, że zarówno tanie linie lotnicze, jak i luksusowe działają w oparciu na zasadach, które obowiązują nie tylko pracowników lotniska, ale przede wszystkim podróżujących. Przestrzeganie jest bardzo ważne i pozwala na bezproblemowe i spokojne odbycie podróży. Najwięcej niepokoju budzą rzecz jasna zasady związane z bagażem rejestrowanym oraz podręcznym.
Czytaj więcej

Zacznij przygodę ze sportami wodnymi!

20 marca 2023 r.

Pływanie, kitesurfing, surfing, żeglarstwo, kajakarstwo – to tylko niektóre sporty wodne, które są doskonałym sposobem spędzania czasu. Ich uprawianie przynosi dużo adrenaliny i satysfakcji oraz wpływa na poprawę zdrowia i samopoczucia. Pierwszym krokiem do rozpoczęcia przygody ze sportami wodnymi jest wybór dyscypliny, która Ci odpowiada. Poznaj propozycje, które na pewno dostarczą Ci wiele pozytywnych wrażeń.
Czytaj więcej

Żywica - nowy singiel NDZ (VIDEO!)

19 marca 2023 r.

W środę na platformie YouTube miała miejsce premiera nowego singla rapera z Góry Kalwarii, Kamila NDZ.
Czytaj więcej

Potężna kara dla Deutsche Bank za działania przeciwko Frankowiczom

17 marca 2023 r.

Witajcie! Dzisiaj rozmawiamy z ekspertem, który pomoże nam zrozumieć skomplikowaną sprawę dotyczącą kary nałożonej na Deutsche Bank za działania przeciwko Frankowiczom.
Czytaj więcej

Historia skryta w naturze – jakie dokumenty National Geographic obejrzeć?

16 marca 2023 r.

Natura to obserwatorka dziejów. Jest częścią wszystkich zmian, które zachodzą w świecie, dlatego też to właśnie w niej skryte są największe tajemnice każdego wieku. Chcesz poznać zagadki, które pozostawiła po sobie cywilizacja Majów? A może wolisz wyprawę do zatopionego Titanica? Sprawdź, które dokumenty National Geographic zabiorą cię w niesamowitą historyczną podróż i przygotuj się na potężną dawkę wiedzy.
Czytaj więcej

20-letnia Oliwia Komosa wśród najpiękniejszych mieszkanek Mazowsza

14 marca 2023 r.

20-letnia Oliwia Komosa z Góry Kalwarii znalazła się wśród pół-finalistek tegorocznej edycji konkursu Miss Województwa Mazowieckiego / Miss m. st. Warszawy.
Czytaj więcej

Leczenie kanałowe - jakie są objawy i przyczyny oraz jak skutecznie leczyć kanały zębowe?

14 marca 2023 r.

Boisz się udać do dentysty, aby nie dostać wyroku, że jedynym ratunkiem dla Ciebie jest leczenie kanałowe? Czy na pewno ten zabieg jest konieczny właśnie w Twoim przypadku? Czy jest to takie straszne? Czy masz się czego bać? Nasz artykuł pozwoli Ci rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czytaj więcej