Nowe show jak z bajki! Cyrk Korona przyjeżdża do Góry Kalwarii

15 kwietnia 2024 r.

Nowe show jak z bajki – tegoroczna produkcja Cyrku Korona to plejada światowych artystów z Chile, Ukrainy, Kenii, Węgier, Czech, Wielkiej Brytanii i Polski.
Czytaj więcej

Obóz przetrwania - spektakl komediowy już 21 kwietnia w Górze Kalwarii

9 kwietnia 2024 r.

Już w niedzielę 21 kwietnia o godz. 20:00 w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii będzie można obejrzeć spektakl komediowy Obóz przetrwania.
Czytaj więcej

W niedzielę wyjątkowy wernisaż w Ośrodku Kultury

6 kwietnia 2024 r.

W najbliższą niedzielę, Ośrodek Kultury zaprasza na Spotkanie – wyjątkowy wernisaż, na którym prace Agnieszki Cecylii Kazały i Ljupki Gałązki-Vasilev pokażą, jak sztuka potrafi przekraczać kulturowe i narodowe granice, łącząc ludzi za pomocą uniwersalnego języka wizualnego.
Czytaj więcej

W sobotę XI Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii

21 marca 2024 r.

W najbliższą sobotę 23 marca na rynku w Górze Kalwarii mieszkańcy zaprezentują XI Misterium Męki Pańskiej. Początek o godz. 15.00, wstęp wolny.
Czytaj więcej

W niedzielę niezwykły bieg w Górze Kalwarii

12 marca 2024 r.

Uczennice z Liceum ogólnokształcącego nr 1 w Górze Kalwarii przygotowały projekt w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem DEPRESJI.
Czytaj więcej

Premiera książki Dzieje Góry Kalwarii. 350 lat miasta

10 marca 2024 r.

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku zaprasza na długo oczekiwaną premierę książki pt. Dzieje Góry Kalwarii. 350 lat miasta autorstwa Piotra Rytko. Patronem medialnym wydarzenia jest GoraKalwaria.net.
Czytaj więcej

Koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

28 lutego 2024 r.

Już w najbliższy piątek, 1 marca o godz. 19:00 w siedzibie Ośrodka Kultury w Górze Kalwaria przy ul. por. Jana Białka 9 odbędzie się koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pt. Kołysanka o zakopanej broni.
Czytaj więcej

Operowo i musicalowo z okazji urodzin Góry Kalwarii

14 lutego 2024 r.

Najpiękniejsze utwory operowe, operetkowe i musicalowe wypełnią halę sportową OSiR-u. W przeddzień urodzin Góry Kalwarii wystąpią w mieście laureaci Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Wstęp wolny.
Czytaj więcej

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2024 w Górze Kalwarii

25 stycznia 2024 r.

W nadchodzący weekend odbędzie się 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab w Górze Kalwarii przygotował liczne atrakcje. Patronem medialnym wydarzenia jest GoraKalwaria.net.
Czytaj więcej

Pierwszy w 2024 pokaz filmu w cyklu DKF Kinocentrycy w Górze Kalwarii

10 stycznia 2024 r.

DKF Kinocentrycy w Górze Kalwarii Nowy Rok rozpoczyna przepięknym debiutem, który uplasował się na trzecim miejscu w rankingu najlepszych filmów 2023 roku brytyjskiego miesięcznika "Sight & Sound" i o którym mówi się, że może być czarnym koniem Oscarów. Zapraszamy na Poprzednie życie w reżyserii Celine Song!
Czytaj więcej