Jazz na Zamku w Czersku

27 czerwca 2022 r.

Tegoroczna edycja JazZamek Czersk odbędzie się pod tytułem „Wielcy w jazzie”. W lipcowe, niedzielne popołudnia na zamkowej scenie będziemy gościć najlepszych polskich jazzowych wykonawców, którzy inspirację do swoich programów czerpali od wybitnych kompozytorów muzyki klasycznej.
Czytaj więcej

Góra Urzecza

24 czerwca 2022 r.

Serdecznie zapraszamy już w niedzielę, 26 czerwca na "Górę Urzecza", która odbędzie się na rynku miejskim w Górze Kalwarii. Jest to w wydarzenie w pełni poświęcone kulturze Urzecza.
Czytaj więcej

Noc Świętojańska na zamku w Czersku

24 czerwca 2022 r.

Noc Kupały. Święto obchodzone w nocy z 23 na 24 czerwca. W obrzędzie chrześcijańskim jest to wigilia świętego Jana Chrzciciela, będące próbą zastąpienia przez chrześcijaństwo pogańskich obrzędów związanych z letnim przesileniem słońca.
Czytaj więcej

Słoneczna Góra

24 czerwca 2022 r.

W najbliższą sobotę, 25 czerwca, zapraszamy na pierwszą imprezę letnią z cyklu „Słoneczna Góra”. Tegoroczny sezon wydarzeń kulturalnych rozpoczniemy od serii koncertów.
Czytaj więcej

Już w sobotę Nocna jazda w Górze Kalwarii (VIDEO!)

22 czerwca 2022 r.

22 czerwca to narodowy Dzień Kultury Fizycznej, z tej okazji już w najbliższą sobotę Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców na niesamowitą imprezę sportową – Nightskating, czyli nocną jazdę na rolkach, rowerach i wrotkach.
Czytaj więcej

LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Góry Kalwarii

1 czerwca 2022 r.

W niedzielę 5 czerwca amatorzy jazdy na rowerach górskich będą zdobywać Górę Kalwarię już czternasty raz. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się, tak jak przed rokiem, na Skwerze Adama i Ewy w Górze Kalwarii, przy ul. Księdza Sajny.
Czytaj więcej

Najsmaczniejszy wiosenny weekend w Górze Kalwarii!

25 maja 2022 r.

Już 3 czerwca do Góry Kalwarii zawitają miłośnicy gotowania „na czterech kółkach”. W dniach 3, 4, 5 czerwca 2022 r. odbędzie się tutaj wiosenny zlot food trucków. To prawdziwa gratka dla fanów dobrej kuchni i jedzenia pod chmurką. Na rodzinny piknik zapraszają FUTRAKI.
Czytaj więcej

Koncert Finałowy warsztatów chóralno-wokalnych

24 maja 2022 r.

Zarząd Fundacji Promotus serdecznie zaprasza w niedzielę 29 maja br o godz. 17.00 do Klubu Seniora Wisełka na Koncert Finałowy warsztatów chóralno-wokalnych pn. Matka w pieśni sakralnej i świeckiej, realizowany w ramach projektu "Perły Orfeusza".
Czytaj więcej

Nightskating ulicami Góry Kalwarii

5 maja 2022 r.

W sobotę 14 maja o godz. 20.00 spod ratusza ruszy nocny przejazd na rolkach po ulicach Góry Kalwarii.
Czytaj więcej

Już w ten weekend Turniej Rycerski w Czersku

4 maja 2022 r.

Po dwóch latach przerwy Turniej Rycerski powraca do Czerska.
Czytaj więcej