Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Premiera Słownika historycznego miejscowości gminy Góra Kalwaria

3 września 2021 r.

Wydawcą książki jest Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku, a jej opracowanie było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Gmina Góra Kalwaria oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Czytaj więcej

Food trucki ponownie w Górze Kalwarii – smaczne pożegnanie lata

3 września 2021 r.

10, 11 i 12 września 2021 r. to daty, które powinni zapisać w swoich kalendarzach wszyscy miłośnicy kulinariów. W Górze Kalwarii zagoszczą prawdziwi pasjonaci dobrej kuchni, którzy przez trzy dni będą karmić mieszkańców swoimi popisowymi daniami w ramach smacznego pożegnania lata. Miejscem kulinarnego pożegnania lata będzie Miejski Ośrodek Kultury.
Czytaj więcej

29 sierpnia w Górze Kalwarii cofniemy się o sto lat

24 sierpnia 2021 r.

W 1921 roku, 3 sierpnia, marszałek Józef Piłsudski złożył wizytę w Górze Kalwarii, aby na błoniach udekorować krzyżami Virtuti Militari 133 kawalerzystów konnych, którzy wykazali się bohaterstwem podczas wojny polsko-bolszewickiej.
Czytaj więcej

Pożegnanie wakacji ze Zrywem

22 sierpnia 2021 r.

W sobotę 28 sierpnia na zamku w Czersku czeka wiele atrakcji, m.in. strzelanie z łuku, rzut oszczepem i toporem do celu oraz ognisko z kiełbaskami.
Czytaj więcej

Przed nami weekend z ŻTC BIKE RACE

18 sierpnia 2021 r.

21-22 sierpnia to prawdziwe kolarskie święto, w sobotę rozegrany zostanie dziewiąty etap ŻTC BIKE RACE 2021 w Górze Kalwarii, dzień później rywalizacja przeniesie się do Warki.
Czytaj więcej

Noc Spadających Gwiazd na zamku w Czersku

21 lipca 2021 r.

14 sierpnia zapraszamy na wspólne oglądanie spadających gwiazd w niezwykłej scenerii czerskiego zamku. Jak co roku będą nam towarzyszyły liczne atrakcje. Tym razem motywem przewodnim będą „Gwiezdne Wojny”.
Czytaj więcej

JazZamek Czersk 2021

19 lipca 2021 r.

W sierpniu na zamku po raz drugi zagości jazz w najróżniejszych odsłonach.
Czytaj więcej

Bezpłatne badania mammograficzne w Górze Kalwarii

18 lipca 2021 r.

LUX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej.
Czytaj więcej

W sobotę pinik rodzinny Wianki na Urzeczu

16 lipca 2021 r.

Zespół Ludowy URZECZEni oraz Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku zapraszają na piknik rodzinny WIANKI NA URZECZU nad Jeziorem Czerskim 17 lipca o godzinie 17.00, Dworek Czersk, ul. Ogrodowa 17 (agroturystyka nad samym jeziorem).
Czytaj więcej

Ruszają zapisy do Biegu Wilczym Tropem

13 lipca 2021 r.

W tym roku ze względu na pandemię bieg został przełożony z 7 marca na 15 sierpnia. Góra Kalwaria otrzymała od Fundacji Wolność i Demokracja 100 pakietów startowych i tyle osób może się zapisać.
Czytaj więcej