Międzynarodowa rywalizacja na Autodromie Słomczyn

7 września 2023 r.

W nawiązaniu do kart historii i Mistrzostw Europy Rallycross w Słomczynie, ponownie na podwarszawskim torze w połowie września pojawi się międzynarodowa stawka kierowców wyścigowych serii Rallycross. Na Autodromie Słomczyn rywalizować będą kierowcy FIA CEZ - Central European Zone, Mistrzostw Polski i Autocross.
Czytaj więcej

XXVI Europejskie Dni Dziedzictwa - Festiwal tradycji flisackich znad polskich rzek

6 września 2023 r.

W weekend 16-17.09 Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku – dawnej stolicy Mazowsza, wśród malowniczej warowni z XIV wieku, XXVI Europejskie Dni Dziedzictwa - Festiwal tradycji flisackich znad polskich rzek. Będą pokazy, warsztaty, degustacje i koncerty.
Czytaj więcej

W niedzielę Rodzinny Rajd Rowerowy

1 września 2023 r.

Już w najbliższą niedzielę Urzeczeni Rowerem zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy.
Czytaj więcej

W weekend na Zamku w Czersku będzie gorąco

31 sierpnia 2023 r.

W weekend 2-3 września Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zapraszana kolejne wydarzenie z cyklu Historia Viva na zamku w Czesku. Tym razem rekonstruktorzy z Kuźnia-Borzywoj – Mikołaj przedstawią program Viva Ignis.
Czytaj więcej

Uczcijmy wspólnie 120 lat istnienia OSP w Górze Kalwarii!

29 sierpnia 2023 r.

Już w najbliższą sobotę Prezes OSP w Górze Kalwarii Paweł Wrochna oraz Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Arkadiusz Strzyżewski zapraszają na Jubileusz 120-lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

Śladami Braci Dobrzyńskich na Zamku w Czersku

24 sierpnia 2023 r.

W weekend 26-27 sierpnia Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu Historia Viva na zamku w Czesku. Będzie to program pt. Śladami Braci Dobrzyńskich.
Czytaj więcej

Kino przy Wieży w ten piątek z francuską komedią

23 sierpnia 2023 r.

Kino plenerowe w Górze Kalwarii w nadchodzący piętek, 25 sierpnia zaprasza na letnią projekcję francuskiej komedii przygodowej Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie w reż. Kena Scotta. Na widzów będą czekać leżaki, foodtruck i wyjątkowa atmosfera.
Czytaj więcej

Startuje Kino Letnie przy Wieży w Górze Kalwarii

17 sierpnia 2023 r.

Po raz kolejny powracamy z wakacyjnym kinem plenerowym w Górze Kalwarii. Przygotujcie się na dwa niezapomniane wieczory w uroczym kinie przy wieży strażackiej za remizą przy ul. ks. Sajny 14. Będą czekały na Was niepowtarzalna atmosfera, leżaki a przede wszystkim dobre kino, lekkie i zabawne, jak na wakacyjny wieczór przystało.
Czytaj więcej

Kolarze amatorzy będą ścigać się w Górze Kalwarii

14 sierpnia 2023 r.

W najbliższy weekend rozegrane zostaną dwa etapy ŻTC BIKE RACE. W sobotę najlepsi kolarze amatorzy ścigać się będą w Górze Kalwarii, dzień później rywalizacje przeniesie do Warki.
Czytaj więcej

Noc Spadających Gwiazd i Piknik rodzinny na zamku w Czersku

3 sierpnia 2023 r.

W długi sierpniowy weekend mamy przyjemność zaprosić Państwa na dwa wyjątkowe wydarzenia, która odbędą się na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku – dawnej stolicy Mazowsza, wśród malowniczej warowni z XIV wieku. W sobotę, 12 sierpnia, będziemy wspólnie obserwować spadające gwiazdy. Na ten wieczór przewidziane zostało wiele atrakcji - pokazy, warsztaty i wiele innych galaktycznych animacji. Natomiast od niedzieli do wtorku (13-15.08) zapraszamy na piknik rodzinny – Śladami Średniowiecza.
Czytaj więcej