Na rynku znów będzie smacznie, świątecznie i kolorowo

23 marca 2023 r.

Już niebawem, w pierwszą niedzielę kwietnia na rynku w Górze Kalwarii zostanie zorganizowany Jarmark Wielkanocny rękodzieła i zdrowej żywności.
Czytaj więcej

X Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii

14 marca 2023 r.

W sobotę 1 kwietnia (u progu Wielkiego Tygodnia, w wigilię Niedzieli Palmowej) o godz. 15.00 Góra Kalwaria przeistoczy się w Nową Jerozolimę a na jej ulicach, jak przed wiekami, odegrane zostanie Misterium Męki Pańskiej.
Czytaj więcej

W sobotę Bieg z okazji 353. urodzin Góry Kalwarii

23 lutego 2023 r.

Bieg z okazji 353. urodzin Góry Kalwarii już w najbliższą sobotę. Każdy uczestnik dostanie pamiątkowy medal i flagę gminy.
Czytaj więcej

Już w sobotę 55. edycja Rajdu Monte Calvaria

22 lutego 2023 r.

Najstarszy polski rajd samochodowy dla amatorów już 25 lutego. Trzy próby sprawnościowe rozegrają się w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

Ferie 2023: co będzie działo się w Górze Kalwarii

5 lutego 2023 r.

Już za tydzień ostatnie województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie zaczynają ferie zimowe, które potrwają od 13 do 26 lutego.
Czytaj więcej

Spotkanie z Agnieszką Glińską w Górze Kalwarii

26 stycznia 2023 r.

Mamy to! Film Jerzego Skolimowskiego IO, za którego montaż odpowiedzialna jest pochodząca z Góry Kalwarii, wybitna montażystka Agnieszka Glińska z nominacją do Oscara!
Czytaj więcej

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Górze Kalwarii 2023

19 stycznia 2023 r.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Górze Kalwarii podał program tegorocznego, dwudniowego finału w naszym mieście.
Czytaj więcej

DKF Kinocentrycy zaprasza na pokaz filmu SILENT TWINS

18 stycznia 2023 r.

Zapraszamy na pokaz filmu SILENT TWINS w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Dyskusję po projekcji poprowadzi Mateusz Demski – dziennikarz, krytyk, bywalec festiwali filmowych.
Czytaj więcej

Grajmy w zielone - teatralna niedziela w Ośrodku Kultury

18 stycznia 2023 r.

Zapraszamy do Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii na kolejny spektakl z cyklu TEATRALNA NIEDZIELA. Tym razem będziemy gościć Teatr Mozaika z Poznania.
Czytaj więcej

Jestem taka sama - koncert Anny Jurksztowicz w Górze Kalwarii

18 stycznia 2023 r.

Na program recitalu Anny Jurksztowicz składają się jej najpiękniejsze piosenki i przeboje z filmów i seriali. Przeboje, które specjalnie dla niej pisali Krzesimir Dębski i Jacek Cygan już w latach osiemdziesiątych weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i są wizytówką rodzimego show-biznesu.
Czytaj więcej